Vybíráte dveře do koupelny? Víme, jaký materiál je nejvhodnější a na co při výběru hledět

Koupelna 08. října 2018 | 14:25 — Marie Drahá
Zatímco při výběru dveří do kuchyně nebo do ložnice vás kromě rozměrů prakticky nic neomezuje, koupelnové je třeba vybírat s větším rozmyslem. Design není to hlavní. Pamatujte, že jim nesmí vadit výrazná vlhkost ani časté střídání teplot. V opačném případě budete za několik let řešit, co s nimi.
Další 4 fotografie v galerii
Důležitý je především materiál, z nichž jsou dveře vyrobeny / Shutterstock

Dveře do koupelny musí být v první řadě odolné. Stejně jako vstup na toaletu jsou nuceny zvládat poměrně vysokou zátěž - obzvlášť v domě s početnou rodinou, kde se takřka netrhnou. Ani v malém prostoru by neměly zavazet a pokud v místnosti není okno, měli byste při výběru myslet také na to, aby koupelnu prosvětlily.

Který materiál ano?

Všichni odborníci jednoznačně varují před dýhou, která se ve vlhkém prostředí ráda kroutí a může i praskat, proto se do koupelny vyloženě nehodí. Nejvíce preferovaný je naopak laminát. Vyhýbat se však nemusíte v dnešní době už ani jiným materiálům. Výrobci je mohou pokrýt speciální úpravou, která odolá vysokým teplotním rozdílům i vlhkosti. V případě designu vás tak nemusí nic omezovat.

Svůj význam má i sklo

Hned vedle laminátu je často preferované v českých domácnostech sklo, a to hned ze dvou důvodů. Už zmíněné rozdíly teplot nebo vlhkost mu absolutně nevadí, navíc dokáže vnést do místnosti potřebné světlo. Řada koupelen má totiž pouze menší okno nebo dokonce žádné. Pozor jen na umístění prosklených ploch na dveřích. Soukromí v koupelně by totiž mělo být na prvním místě. Jednou z možností je využít matné, mléčné nebo zbarvené sklo, případně grafosklo. Jaké jsou trendy pro koupelny v roce 2019? Zjistíte zde.

Označení má být garancí

Řada výrobců interiérových dveří dnes nabízí přímo koupelnové dveře. Už toto označení nese jakousi garanci, že by měly být dveře odolné a počítat se specifickými podmínkami v místnosti, jako je koupelna. Větší jistotu představuje tradičně osvědčený výrobce, u nějž si můžete dveře na místě prohlédnout a případně reklamovat.

Posuvná varianta

Stále více lidí se přiklání při výběru koupelnových dveří k posuvné variantě. Její nespornou výhodou je úspora místa, s nímž většina majitelů bojuje. Současně vypadají v interiéru velmi zajímavě a koupelna se pro jejich využití zkrátka nabízí. Jistou nevýhodou může být horší izolace a také tvorba plísní v pouzdře, pokud dveře vjíždějí do stěny. Otáčivé dveře naproti tomu vyžadují prostor, zato si na ně můžete z vnitřní strany pověsit háčky na ručníky.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Seriálová hvězda Radim Fiala alias doktor Hanák: Praktikuji rozumný adrenalin

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Zavřít reklamu