Jedna místnost pro koupelnu i záchod? Triky, jak toaletu šikovně schovat a užít si trochu soukromí

Koupelna 05. listopadu 2018 | 14:26 — Marie Drahá
Jedna místnost, v ní umyvadlo, vana, sprchový kout, ale i záchod. Společné řešení ušetří v domě místo, ale v jistých ohledech může také omezovat. Dívat se z vany na někoho, kdo zrovna čůrá, není zrovna příjemné. Jak se podobným nepříjemnostem vyhnout?
Dalších 6 fotografií v galerii
Co když se jeden koupe a dalšímu se chce na záchod? / Depositphotos

Někteří členové rodiny si před sebou servítky neberou. Možná i vy patříte k těm, kterým nevadí, že si partner odskočí na toaletu, kterou máte za zády, během toho, co si čistíte zuby. Navzdory blízkosti si však každý rád dopřeje své soukromí. S trochou šikovnosti to jde i ve společné koupelně. Stačí záchod oddělit, možností je hned několik.

Dobrým řešením je příčka

Vůbec nejšikovnější je rozdělit toaletu od zbytku koupelny stavební příčkou. Může sahat do stropu nebo mít pouhý metr, v závislosti na možnostech a dispozicích prostoru. Je s ní ale třeba počítat už při rekonstrukci. Oddělený prostor s mísou lze případně ještě doplnit posuvnými dveřmi či závěsem, pokud ovšem zbytečně nekazí dojem.

Nábytek umí rozdělit prostor

Místnost lze rozdělit i vhodným nábytkem. V tomto případě to nemusí být zrovna otevřené policové díly jako v obýváku, ale klidně plné či částečně prosklené skříňky, ke kterým budete mít přístup z druhé strany toalety. Můžete do nich uložit ručníky či kosmetiku, kterou upotřebíte ve zbývající části koupelny. Vhodnější jsou úzké komody, které nezaberou tolik prostoru a přitom splní svůj účel.

Zástěna se vleze všude

Nemáme na mysli žádný závěs, ale zástěnu, která se montuje napevno. Hodí se do koupelen, kde je obzvlášť málo místa. Zástěna totiž nezabírá takřka žádný prostor, ale záchod prakticky oddělí. Zvolit můžete průhlednou či poloprůhlednou variantu, kterou zkombinujete s dalšími prvky, případně si na ní dopřát libovolné vzory.

Něco univerzálního? Zvolte paraván

Jednoduché a okamžité řešení pro všechny, kteří netrvají na tom, aby byly prostory odděleny permanentě. Podle potřeby totiž můžete paraván přemístit do dětského pokoje či do ložnice, kde nechcete být zrovna rušeni. Dopřát si vlastní odpočinkový koutek tak můžete i v malém bytě.

I květiny udělají dobrou službu

Kam se nevleze stěna nebo kus nábytku, postavte velký květináč. Postavit jej můžete na menší odkládací stolík nebo rovnou na zem. Dobrým tipem je i úzká police, kam se vleze několik různých druhů rostlin. I květiny dokážou elegantně zakrýt pohled na toaletu.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Zavřít reklamu