Vychytané triky pro vaši koupelnu: Bude se blýskat i bez předražených chemických přípravků
Existují způsoby, jak si tuto práci ulehčit a navíc se můžete vyhnout i chemickým a drahým přípravkům.
Jak na plíseň?
Snadno, pořiďte si borax, kastilské mýdlo, ocet a Tea tree oil, který je doslova nepřítelem plísní. Směs naneste na plíseň a za chvíli bude po ní.
Jak účinně vyčistit vanu?
Bude to znít neuvěřitelně, ale stačí vzít polovinu grapefruitu a nasypat na něj jemnozrnnou sůl, nebo jedlou sodu. A pak už jen stačí drhnout a užívat si nádhernou grapefruitovou vůni.
Obyčejná sůl patří mezi další nepostradatelné přírodní čističe. Když ji smícháte s citronovou šťávou nebo s octem, snadno tím při úklidu nahradíte chemické čističe. V koupelně vám dobře poslouží při odstraňování nejhorších skvrn ze všech keramických povrchů.
Trápí vás zanesené škvíry v dlažbě? Víme jak na ně!
V tomto případě vám pomůže starý, dobrý a vysloužilý zubní kartáček. Namočte jej do neředěného bílého octa a vydrhněte zanesená místa, uvidíte, jak skvělých výsledků dosáhnete. Můžete si připravit i velmi účinnou pastu z octa a sody. Ta vám pomůže odstranit špínu ze spár mezi dlaždičkami raz dva. Ocet má dezinfekční účinky, a pro úklid domácnosti se tak řadí mezi nejuniverzálnější pomocníky.
Smícháte-li bílý ocet s vodou, odstraníte s ním i zašlé skvrny od rzi. Zředěný ocet stačí nastříkat do vany či umyvadla, nechat 15 až 30 minut působit, opláchnout a vysušit. Ocet můžete v koupelně využít ještě jedním způsobem. Ocet totiž dobře změkčuje a dokáže vybělit například zašedlé záclony.
Vodní kámen
Jedlá soda dobře působí společně s citronovou nebo octovou šťávou. Můžete ji samozřejmě použít také samotnou. Výborně se hodí na odstraňování vodního kamene a navíc dobře pohlcuje pachy.