Existuje něco mezi saunou a párou? Trendem je biosauna, ve které vydrží děti i nemocní se srdíčkem

Koupelna 29. prosince 2018 | 13:18 — Marie Drahá
Partner miluje finskou saunu, ale vy chodíte raději do páry? Pak je možná těžší dohodnout se na tom, jaký si doma dopřát soukromý relaxační koutek. Máme pro vás tip: zvažte biosaunu. Je totiž něco mezi. Navíc do ní můžete pozvat své starší rodiče i děti.
Dalších 6 fotografií v galerii
Biosauna je vhodná pro všechny, kterým vadí vysoké teploty a příliš suchý vzduch / Shutterstock

Domácí sauny už nejsou v domácnostech žádnou výjimkou. Biosauna je novodobou alternativou a od klasické finské sauny se liší hlavně teplotou a vlhkostí. Zatímco klasická sauna se vyhřívá na teplotu 90 i 120 stupňů Celsia, v biosauně je snížena na příjemných 60 stupňů. Zato vlhkost má vyšší, a to 30 - 60 %. Dá se tedy říct, že je něco mezi finskou a parní saunou. Může být vhodným kompromisem pro všechny, co milují welness, ale nesnesou příliš vysoké teploty nebo jim vadí suchý vzduch.

Nahřát se mohou kardiaci i děti

Biosauna je dobrým tipem pro domácí soukromé spa. Využít se dá totiž nejen k relaxaci, ale také k posílení zdraví. Přispívá k prokrvení těla, prohřívá klouby, svaly, uvolňuje dýchací cesty a pomáhá ke zklidnění činnosti srdce. Na rozdíl od finské sauny je vhodná také pro kardiaky. Nižší teploty jsou rovněž přijatelnější pro děti. Nedoporučuje se však lidem s vysokým tlakem, horečkou, potížemi s průduškami, plísněmi či poruchami srdečního rytmu. To ovšem žádná sauna.

V biosauně můžete relaxovat déle

Proces saunování je v podstatě pokaždé totožný. V biosauně ovšem vydržíte déle než v klasické sauně. Problém tak není čtvrt hodinka ani dvacet minut. Následně se doporučuje ochladit se pod studenou sprchou. Odměnou vám bude uvolněné tělo, čistá pleť bez toxinů a hezky hladká a prokrvená pokožka.

Topidlo si samo hlídá teplotu i vlhkost

Pořídit si lze volně stojící i vestavěné kabiny, a to jak do interiéru, tak do exteriéru. Sauny do domácností se běžně vyrábějí také na míru. Vyhřívá je saunové topidlo kombinované s výparníkem, které si samo hlídá nastavenou teplotu i vlhkost. Aby byly prostory krásně provoněné, doporučuje se přidat některý z esenciálních olejů, který přispěje k absolutní relaxaci v domácím prostředí. Využijte přednosti větší koupelny a dopřejte si kulatou vanu. Může z ní být malé domácí spa, psali jsme zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nejoblíbenější zimní destinace v době covidové. Češi berou útokem malebný ostrůvek

Nejoblíbenější zimní destinace v době covidové. Češi...

Místa, která vás svou nedotčenou přírodou doslova...

Jedinečné mosty, které vám svojí originalitou vyrazí dech,...

Báječné koupání uprostřed zimní inverze. Ve střední...

Nechte se unést okouzlujícími výhledy a vydejte se po...

Záhady, které si lidstvo neumí vysvětlit. Podivné památky,...

Zavřít reklamu