Vyrobte si vlastní pěnu na holení. Bez parabenů a další zbytečné chemie

Koupelna 12. dubna 2019 | 14:35 — Marie Drahá
Podrážděná kůže, vyrážky a pokožka plná chemie. To jsou hlavní důvody, proč stále více lidí sahá v obchodech po přírodní kosmetice nebo si ji raději vyrobí doma. Jedním z přípravků, který využíváme v koupelně poměrně často, je i pěna na holení. Už jste si zkoušeli vyrobit vlastní?
Dalších 7 fotografií v galerii
Domácí pěna na holení je bez parabenů a další zbytečné chemie / Shutterstock

Domácí pěna na holení je stejně nadýchaná jako kupovaná. A používat ji mohou oba partneři – partner na bradu, vy na nohy. Stejně tak může být praktickým dárkem pro další členy rodiny. Vyrobit si ji doma není nic složitého. Domácí pěna vás navíc vyjde v konečném důsledku mnohem levněji než kupovaná. Můžete namítnout, že i použité ingredience něco stojí, ale zato máte jistotu, že vaše pokožka zůstane sametová a zdravá.

Co budete potřebovat

Pro výrobu domácí pěny na holení jsou potřeba čtyři hlavní přísady, které lze doplnit libovolnou esenciální vůní.

  • bambucké máslo
  • kokosový olej
  • olivový olej
  • jedlá soda
  • volitelné: oblíbený esenciální olej

Postup

V ohnivzdorné misce nebo ve vodní lázni společně rozpusťte dvě třetiny hrnku bambuckého másla a stejné množství kokosového oleje. Směs by neměla vřít, jen se hezky spojit. Přidejte do ní čtvrt hrnku olivového oleje (nahradit jej můžete hroznovým). Pokud chcete, aby pěna hezky voněla, přidejte do ní ještě patnáct kapek oblíbeného esenciálního olejíčku. Dobrou volbou je například tea tree, který má současně hojící účinky, pokud se náhodou při holení nechtěně poraníte. Pořádně promíchejte a dejte směs zatuhnout do lednice.

Po chvilce vytáhněte a přidejte do misky ještě dvě lžíce jedlé sody. Nyní si vezměte na pomoc mixér a šlehejte směs až do okamžiku, než z ní vznikne krásně lehká a nadýchaná pěna. Přendat ji můžete do uzavíratelné nádoby, s níž se vám bude v koupelně dobře manipulovat. Pěna je hotová!

Jak ji uskladnit

Domácí pěna na holení nemá ráda ani přílišné vlhko, ani zimu. Nedoporučuje se skladovat ji v lednici, kde by znovu zatuhla, ani v koupelně, kde by měla tendenci téct. Jednoduše ji položte do šuplíku nebo do komody, kde skladujete kosmetiku. Vydrží vám přibližně měsíc.

Náš tip: Podobným způsobem si lze vyrobit i krém nebo mýdlo na holení. Vždy záleží na konzistenci směsi a volbě různých olejů. Vyrobte si také vlhčené ubrousky na úklid bez chemie! Trvá to pět minut, psali jsme zde.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Hanychová zveřejnila identitu nové milenky Jaromíra Soukupa: Nejvíc mě ranilo, že to byla moje dlouholetá kamarádka!

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Zavřít reklamu