Máte kosmetiku v koupelně? Pak se vyplatí dodržovat určité zásady jejího skladování

Koupelna 10. května 2019 | 16:48 Marie Drahá
Líčidla na desce s umyvadlem, na poličce u zrcadla i v otevřených regálech. Připomíná vám to vaši koupelnu? Pak se nemůžete divit, že co chvíli řešíte problémy s pletí. Poradíme vám. Osvojte si zásady, které se vyplatí při skladování kosmetiky v koupelně dodržovat.
Další 4 fotografie v galerii
Štětce postavte do společné dózy, chraňte je však před vlhkostí / Pixabay

Koupelna je to nejméně vhodné místo pro skladování kosmetiky, přesto ji tam většina z nás uchovává – čiště z praktických důvodů. Ráno, když spěcháme do práce, máme hezky po ruce odličovací přípravky, krémy, make-up i dekorativní kosmetiku. Líčidla se tak často stávají stálým inventářem na poličce u zrcadla.

Vlhkost i světlo se na nich bohužel rychle podepíšou – ať už se jedná o krémy, oční stíny nebo pudry. Přesto existuje způsob, jak uchovat líčidla v dobrém stavu po delší dobu a bez toho, aniž by zanechala negativní odraz na naší pleti. Máme pro vás několik dobrých rad.

Kosmetiku omezte na nezbytné minimum

Řada žen skladuje v koupelně milion lahviček a štětečků, celou plejádu rtěnek i očních stínů. Ze všeho nejdřív si tedy položte otázku: Mám v koupelně skutečně jen to, co denně používám? Možná nastal čas, udělat si v kosmetice pořádný ordnung. Několik let staré věci rovnou vyhoďte, nepoužívanou kosmetiku darujte a líčení na slavnostní příležitosti uchovejte mimo koupelnu.

Vyčleňte jí místo ve skříňce

Přestože patříte k těm, kteří preferují systém otevřených polic, vězte, že v koupelně se vyplatí mít minimálně jednu uzavíratelnou menší skříňku. Nebojte se jí ani na malém prostoru – může skvěle doplnit volné místo na stěně. Právě do ní uchovejte veškerou kosmetiku, kterou tak uchráníte od světla i vlhkosti. Skvělým řešením jsou rovněž výsuvné šuplíky například po umyvadlem.

Uložte vše do průhledných pořadačů

Zbytečnému chaosu v líčidlech zabrání praktické plastové pořadače, ideálně pak v průhledné variantě. Díky nim budete mít stále dokonalý přehled o tom, co doma máte, na kosmetiku se navíc nebude prášit. Využít můžete k tomuto účelu i menší dózy, krabičky nebo košíčky, za které často nemusíte ani utrácet. Stačí recyklovat skleničky od použitých svíček, dózičky od čajů nebo vyřazené hrníčky.

Nezapomeňte chránit své vůně

Speciální kapitolou jsou toaletní vody a parfémy, které řada z nás odkládá na poličku. Vystavená vůně možná vypadá v koupelně působivě, ale rozhodně jí tím neprospějete. Pokud chcete, aby vám vydržela co nejdéle a s původním aroma, uschovejte ji do skříňky s kosmetikou nebo do komody s ručníky. O věcech, které ve skutečnosti nemají v koupelně co dělat, jsme psali zde.

Kosmetiku pravidelně udržujte

Pozorně sledujte expirační dobu kosmetiky. Taková, která má svou životnost za sebou, by vám totiž mohla na obličeji způsobit pěknou neplechu. Stejně tak pravidelně vymývejte v mýdlovém roztoku štětce, jimiž často zanášíme pleť spoustou bakterií. To samé platí o aplikátorech na stíny. Na oční stíny pak existuje speciální desinfekce. A myslete také na to, že některým krémům nebo rtěnkám bude vždycky nejlépe v ledničce.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na oblíbenou zábavu Čechů

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na...

Proticovidová opatření řada zemí zrušila. Cestovatelé ale...

5 evropských měst, které se vyplatí vidět

Zahraničí, nebo tuzemsko? Dovolená se letos Čechům...

Trekové boty - vše, co o nich potřebujete vědět

Po stopách toho nejlepšího z Chorvatska. Místa, na která...

Zavřít reklamu