Koupelna na klíč: Jaké nabízí výhody a na co si dát pozor?

Koupelna 29. října 2019 | 13:05 — Marie Drahá
Měsíce čekání, neustálé průtahy a nakonec nespokojení majitelé. I tak se může zvrtnout rekonstrukce koupelny, pokud se do ní pustíte svépomocí a spoléháte na své známé. Chcete si ušetřit čas i nervy? Pak zvolte koupelnu na klíč.
Dalších 5 fotografií v galerii
Odborníci poradí, jak sladit vše do nejmenšího detailu / Internet

Rekonstrukce koupelny se řadí vedle kuchyně mezi nejnáročnější stavební úpravy v domě. Často totiž nejde jen o výměnu umyvadla nebo vany, ale kompletní řešení rozvodů a odpadů. Většinou bývá také obrovskou zkouškou nervů. Zejména tehdy, kdy si ve snaze ušetřit namyslíme návrh nové koupelny sami a následně si pozveme na pomoc řemeslníky, kteří mají rozdělaných hned několik zakázek a v případě konzultací nabízejí veskrze nejjednodušší řešení. Výsledkem bývají často nedodělky, odlišná představa majitelů i následné vícepráce. Koupelna na klíč vyjde na první pohled dráž, ale může být garancí toho, že se vše obejde bez problémů a její interiér se vám neokouká ani za několik let.

Rozhodněte se pro jeden z konceptů

Nezáleží na tom, zda je vaše koupelna velká nebo malá, jestli bydlíte v rodinném domě či v paneláku. Koupelnová studia nabízejí celou řadu konceptů vhodných do nejrůznějších prostor. Stačí si vybrat, jaký styl se vám líbí a navštívit studio. Tam si necháte vypracovat 3D návrh, případně Panoramu 360°, díky níž si novou koupelnu virtuálně prohlédnete.

Někdy tomuto kroku předchází návštěva technického specialisty, který provede prohlídku koupelny, aby byl návrh co možná nejpřesnější. Pokud se rozhodnete pro koupelnu na klíč, zašle vám koupelnové studio cenovou nabídku, zaplatíte zálohu a následně se nemusíte o nic starat. Za týden nebo za deset dní vejdete do nové moderní koupelny, kde vám prodejce předvede funkčnost veškerého vybavení.

Výhody koupelny na klíč

Kromě nutnosti čerpat v práci dovolenou i zbytečných tahanic s některými živnostníky skýtají koupelny na klíč celou řadu předností.

Od odpadů až po nábytek

Rekonstrukce koupelny se zcela obejde bez vás. Odborná firma se postará o demontování sanitárního vybavení, vybourání celého jádra i odpojení rozvodů. Následně zajistí vyzdění nové koupelny, rozvody vody i elektroinstace v závislosti na tom, jaký konkrétní návrh koupelny zvolíte, vyrovnání podlahy včetně hydroizolace, položení dlažby, nalepení obkladů a kompletní montáž sanitárního zařízení i nábytku. Zatímco vy chodíte do práce, koupelna postupně mění svou tvář.

Dokonalá harmonie

V široké nabídce obkladů, sanitárního i koupelnového vybavení je někdy problém se vyznat. Od toho jsou odborníci, kteří s vámi jednotlivé možnosti proberou a následně navrhnou řešení. Sázkou na jistotu jsou ucelené sestavy, které koupelnové koncepty nabízejí. Navazují na sebe funkčně i designově, takže se nestane, že by vám místnost neladila, a to včetně detailů, jakými jsou například vodovodní baterie. Topné žebříky jsou stále nejpraktičtějším doplňkem koupelny. Designové kousky vás nadchnou.

Řešení pro speciální prostory

Prostorná koupelna nabízí celou řadu možností, menší bývá mnohdy velkým oříškem. Právě v takovém případě je třeba šikovně využít opravdu každý centimetr. Samotným se vám to nemusí podařit. Koupelnové studio vám poradí s výběrem chytře řešených úložných prostor, menší hloubkou umyvadlových skříněk či asymetrickou vanou. Spolehnout se na odborníky se vyplatí zejména v případě panelákových koupelen.

Na co si dát pozor

Vyplatí se svěřit svou koupelnu skutečně renomovanému studiu, u nějž je menší pravděpodobnost, že se na konci dočkáte nepříjemného překvapení. Profesionalitu firmy značí jednání s technickým specialistou, ale i osobou, která tvoří grafický návrh. Neznamená to, že musíte kývnout hned na ten první. Dobře si promyslete, zda nový koncept ladí se zbývající částí bytu a jestli si dokážete představit, že jej budete využívat i s ohledem na další rodinné příslušníky další řádku let. V případě menšího bytového jádra zvažte posuvné dveře místo klasických, případně dvoje dveře v jednom. Stavební pouzdro tvořené pouze jednou kapsou uprostřed mezi dvěma dveřními otvory ušetří v paneláku spoustu místa.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bývalo jich více než třicet tisíc. Poslední telefonní budka byla odstraněna, čímž se uzavřela jedna dlouhá éra

Zdánlivá maličkost, díky které se v horkých dnech vyspíte...

Chraňte se proti klíšťatům i bez chemických repelentů....

I na suché a rozpálené zahradě se může dařit květinám....

Na trampolíně si užijí zábavu děti i dospělí. Při jejím...

Zajímavý dekorační prvek do bytu vás nemusí stát ani...

Jestli vám po každém dešti stojí voda v garáži, je nutné...

Zavřít reklamu