Chcete vstupovat do vany bezpečně a pohodlně? Vsaďte na praktická dvířka

Koupelna 27. listopadu 2019 | 11:40 — Marie Drahá
Zařídit koupelnu tak, aby byli všichni členové rodiny spokojení, bývá občas složité. Řada lidí si ráda dopřeje horkou koupel, kvůli špatně pohyblivému členu rodiny je ale někdy nucena udělat ústupek. Místo vany zvolí sprchový kout. Jenže zbytečně. Řešením může být vana s dvířky.
Dalších 5 fotografií v galerii
Navzdory přidanému komfortu design koupelny nijak neutrpí / Internet

Silnějším osobám i těm, které mají potíže s pohybovým aparátem, se vstupuje do vany dost těžko. Přitom právě tam se zrelaxují mnohem lépe než ve sprchovém koutě, byť s přídavným sedátkem. Vana s dvířky je v tomto případě značka ideál: vstupujete jako do sprchového koutu, ale přitom si užíváte ve vaně. Obojí si tak můžete dopřát i v té nejmenší koupelně.

Bezpečnost a design v jednom

Dvířka umožní takřka bezbariérový vstup do vany. Na vaně bývají fixována pomocí magnetů a chromové lišty při vstupním otvoru. Kromě komfortu a bezpečnosti se pyšní i vybraným designem. Nejčastěji jsou k dostání transparentní, často ale také v barvě samotné vany, takže ladí s jakýmkoliv obkladem či interiérem koupelny.

Potopa nehrozí, dvířka dobře izolují

Máte obavy, že vám může během koupele z vany unikat voda? Výrobci garantují, že podobné úvahy jsou zbytečné a žádná potopa nehrozí. Dvířka jsou prý promyšlena do posledního detailu. Pro případnou údržbu je lze také snadno sundat. Stačí zatlačit dovnitř a vytáhnout je směrem nahoru.

Stačí vybrat ten správný typ

Existuje několik typů van s dvířky. Klasické mají rovné dno a jsou vhodné pro ty, kteří jen touží pohodlně vlézt do vany nebo jsou schopni si ve vaně bez cizí pomoci sednout. Kdo toto nezvládá, pro toho je vhodnější sedací vana s dvířky. Jejich součástí je však integrovaný sedák, takže se v ní nelze koupat vleže. Pro handicapované jsou ale ideální.

Poslední volbou jsou klasické vany s odnímatelným sedákem, které umožňují obojí. Právě ty bývají nejlepší volbou do smíšených domácností – tedy tam, kde užívají koupelnu společně zdraví dospělí, děti i starší či nemohoucí osoby. Dále čtěte: Horká koupel dokáže zázraky. Co si přihodit do vany, když vás trápí bolesti nebo špatné spaní?

Související články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Zavřít reklamu