Barva roku v koupelně. Odstíny modré v ní letos nemohou chybět

Koupelna 24. ledna 2020 | 11:09 Marie Drahá
Jednoduchá, ale přitom elegantní, uklidňující a nadčasová. Klasická modř má být kotvou v nejistých časech a podle Pantone Color Institut je barvou roku 2020. Kde jinde ji letos využít, než právě v koupelně?
Dalších 6 fotografií v galerii
Modrá symbolizuje klid a jistotu a koupelně sluší v nejrůznějších odstínech / Internet

Modré či zelenkavé odstíny jsou v koupelnách k vidění poměrně často. Evokují vodu, moře a sluší jak tradičnímu, tak modernímu obydlí. Dokonale vyniknou v kombinaci se dřevem a čistou bílou a jen tak z módy nevyjdou.

Odstíny modré se dobře kombinují

Paleta modrých odstínů je nepřeberná. In je námořnická modrá i kobaltová, stejně tak akvamarínová, klasická modrá, indigo, královská modř a nefritová. Využít můžete při zařizování či obměně interiéru všechny. Pokud je vhodně sladíte, vytvoříte si pomoci různých odstínů v koupelně neopakovatelnou relaxační atmosféru.

Jaký odstín modré zvolit?

  • Luxusní vzhled dodá interiéru námořnická modrá. Působí klidně a symbolizuje důvěru. Výborně vypadá v kombinaci s mosazí i mědí. Můžete s ní vymalovat celou místnost nebo si dopřát doplňky v této barvě, určitě nebudete litovat.
  • Kobaltová modrá přináší klid, motivuje ke zpomalení a nabízí pocit naděje. V dnešní uspěchané době se tak hodí takřka do každé domácnosti. Nemusíte ji kombinovat pouze s černou nebo bílou barvou. Skvěle se hodí také k zelené či červené.
  • Stálost, jistotu i sebedůvěru vyjadřuje klasická modř. Nejlépe se kombinuje s pudrově růžovou, temnou zelenou či šafránově žlutou. Vypadá dobře se zlatými doplňky.
  • Jakýkoliv odstín sytě modré s lehkými odlesky se bude nápaditě vyjímat na podlaze, kde vytvoří dojem mořské hladiny. Doladit jej můžete dalšími odstíny modré či zelenkavé, případně dekoracemi evokujícími cestování. Velmi oblíbená je také akvamarínová.
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Ukrajinská aplikace poháněná daty ze satelitů Elona Muska. Smrtící vynález zaskočil ruskou mašinerii

Není nad krásně voňavou zahrádku. Fialky jsou jednoduché na...

Léto je za dveřmi. Naučte se dělat ledové frosé, kromě...

Je nejvyšší čas vysadit rajčata. Jak často je zalévat, jak...

Seznamte se s medvědím česnekem a poznejte sami, v čem...

Dopřejte okurkám zálivku z mléka. Dosáhnete tak maximální...

Jak se nadobro zbavit slimáků přírodní cestou. Vsaďte na...

Zavřít reklamu