Barva roku v koupelně. Odstíny modré v ní letos nemohou chybět

Koupelna 24. ledna 2020 | 11:09 — Marie Drahá
Jednoduchá, ale přitom elegantní, uklidňující a nadčasová. Klasická modř má být kotvou v nejistých časech a podle Pantone Color Institut je barvou roku 2020. Kde jinde ji letos využít, než právě v koupelně?
Dalších 6 fotografií v galerii
Modrá symbolizuje klid a jistotu a koupelně sluší v nejrůznějších odstínech / Internet

Modré či zelenkavé odstíny jsou v koupelnách k vidění poměrně často. Evokují vodu, moře a sluší jak tradičnímu, tak modernímu obydlí. Dokonale vyniknou v kombinaci se dřevem a čistou bílou a jen tak z módy nevyjdou.

Odstíny modré se dobře kombinují

Paleta modrých odstínů je nepřeberná. In je námořnická modrá i kobaltová, stejně tak akvamarínová, klasická modrá, indigo, královská modř a nefritová. Využít můžete při zařizování či obměně interiéru všechny. Pokud je vhodně sladíte, vytvoříte si pomoci různých odstínů v koupelně neopakovatelnou relaxační atmosféru.

Jaký odstín modré zvolit?

  • Luxusní vzhled dodá interiéru námořnická modrá. Působí klidně a symbolizuje důvěru. Výborně vypadá v kombinaci s mosazí i mědí. Můžete s ní vymalovat celou místnost nebo si dopřát doplňky v této barvě, určitě nebudete litovat.
  • Kobaltová modrá přináší klid, motivuje ke zpomalení a nabízí pocit naděje. V dnešní uspěchané době se tak hodí takřka do každé domácnosti. Nemusíte ji kombinovat pouze s černou nebo bílou barvou. Skvěle se hodí také k zelené či červené.
  • Stálost, jistotu i sebedůvěru vyjadřuje klasická modř. Nejlépe se kombinuje s pudrově růžovou, temnou zelenou či šafránově žlutou. Vypadá dobře se zlatými doplňky.
  • Jakýkoliv odstín sytě modré s lehkými odlesky se bude nápaditě vyjímat na podlaze, kde vytvoří dojem mořské hladiny. Doladit jej můžete dalšími odstíny modré či zelenkavé, případně dekoracemi evokujícími cestování. Velmi oblíbená je také akvamarínová.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nejoblíbenější zimní destinace v době covidové. Češi berou útokem malebný ostrůvek

Nejoblíbenější zimní destinace v době covidové. Češi...

Místa, která vás svou nedotčenou přírodou doslova...

Jedinečné mosty, které vám svojí originalitou vyrazí dech,...

Báječné koupání uprostřed zimní inverze. Ve střední...

Nechte se unést okouzlujícími výhledy a vydejte se po...

Záhady, které si lidstvo neumí vysvětlit. Podivné památky,...

Zavřít reklamu