Pokud chcete nadčasovou koupelnu, vsaďte na černou a bílou barvu. Sluší malým i velkým prostorům

Koupelna 17. dubna 2020 | 08:53 — Helena Malá
Každý, kdo staví dům nebo rekonstruuje byt, přemýšlí nad tím, v jakém barevném tónu si zařídí svou koupelnu. Někdo vsadí na svou oblíbenou barvu, další se nechá inspirovat třeba aktuálními trendy. Pokud ale nevíte a hledáte nadčasové řešení, které se vám po nějaké době neokouká, vsaďte na černobílou variantu.
Dalších 8 fotografií v galerii
Černobílé koupelny vypadají luxusně / Internet

Černobílá koupelna skýtá obrovské možnosti a rozhodně nemusí vypadat fádně. Naopak si lze s barvami krásně vyhrát, takže výsledek může působit luxusně, elegantně i útulně. Navíc se kombinace těchto dvou barev výborně hodí do velké i malé koupelny.

Působení barev

Každá barva má nějaký vliv na lidskou psychiku. Jak si v tomto ohledu stojí černá a bílá?

  • Černá barva je neutrální a má uklidňující účinek. Dokáže zmírnit nervové napětí, ale když je jí příliš moc, umí v lidech vyvolat i pocit smutku a sklíčenosti.
  • Bílá barva působí čistě, svěže, dodává interiéru lehkost a uklidňuje. Je elegantní, okázalá i luxusní.

Zdání klame

Snad každý vnímá černobílou kombinaci jako klasiku a často to svádí k úsudku, že vytvořit pěkný černobílý interiér je snadný úkol. Jenže tak to rozhodně není, naopak. Můžete si na tom pořádně vylámat zuby. Stačí málo a černobílý interiér působí lacině, chaoticky nebo stroze. Pokud se na to tedy necítíte, nechejte si raději poradit od profesionálů.

S černou zacházejte opatrně

Dobře uděláte, když se budete držet pravidla, že by černá barva neměla v koupelně převažovat. A to obzvášť, pokud máte malou koupelnu. Černobílé prvky vyžadují dostatek světla. Pokud nemáte v koupelně okno, zaměřte se na dobré umělé osvětlení a další doplňky, které prostor opticky zvětší, například zrcadla.

Podlaha

Podlaha v černobílé koupelně může vypadat různě. Můžete na ní střídat černou a bílou barvu a vytvořit si třeba šachovnici. Tu pak můžete mít rovnou nebo zkosenou. Někdo dá ale přednost jen čistě bílé podlaze a černým obkladem pak opticky vymezí třeba sprchový kout. Jestiže máte prostornou koupelnu, můžete si dovolit černou podlahu, v malé místnosti by to ale moc dobře nevypadalo. Variant je však obrovské množství a každému bude sedět něco jiného.

Lesklý povrch

Jestliže se chcete za každou cenu vyvarovat toho, že bude vaše černobílá koupelna působit laciným dojmem, vsaďte na lesklý povrch, který sám o sobě působí luxusně. Lesklé mohou být dlaždice a obkladačky i koupelnový nábytek. Bílá i černá barva v lesklém provedení navíc působí velmi moderně.

Netradiční řešení

Pokud se nebojíte odlišovat, můžete černobílou koupelnu ozvláštnit tím, že místo kasické bílé sanity pořídíte toto vybavení v černém provedení. Možná budete překvapeni, jak to ve skutečnosti po designové stránce skvěle funguje. Pokud ale raději sledujete trendy a chcete do koupelny dostat barvu letošního roku - modrou, můžete. Jak na to, aby vše ladilo, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Fascinující místo, které stvořil sám Bůh. Tady dostanete své tělo i mysl do naprosté pohody

Fascinující místo, které stvořil sám Bůh. Tady dostanete...

Skvělý tip pro ty, kterým je na sjezdovkách příliš těsno

Nejoblíbenější zimní destinace v době covidové. Češi...

Místa, která vás svou nedotčenou přírodou doslova...

Jedinečné mosty, které vám svojí originalitou vyrazí dech,...

Báječné koupání uprostřed zimní inverze. Ve střední...

Zavřít reklamu