Pokud chcete nadčasovou koupelnu, vsaďte na černou a bílou barvu. Sluší malým i velkým prostorům

Koupelna 17. dubna 2020 | 08:53 — Helena Malá
Každý, kdo staví dům nebo rekonstruuje byt, přemýšlí nad tím, v jakém barevném tónu si zařídí svou koupelnu. Někdo vsadí na svou oblíbenou barvu, další se nechá inspirovat třeba aktuálními trendy. Pokud ale nevíte a hledáte nadčasové řešení, které se vám po nějaké době neokouká, vsaďte na černobílou variantu.
Dalších 8 fotografií v galerii
Černobílé koupelny vypadají luxusně / Internet

Černobílá koupelna skýtá obrovské možnosti a rozhodně nemusí vypadat fádně. Naopak si lze s barvami krásně vyhrát, takže výsledek může působit luxusně, elegantně i útulně. Navíc se kombinace těchto dvou barev výborně hodí do velké i malé koupelny.

Působení barev

Každá barva má nějaký vliv na lidskou psychiku. Jak si v tomto ohledu stojí černá a bílá?

  • Černá barva je neutrální a má uklidňující účinek. Dokáže zmírnit nervové napětí, ale když je jí příliš moc, umí v lidech vyvolat i pocit smutku a sklíčenosti.
  • Bílá barva působí čistě, svěže, dodává interiéru lehkost a uklidňuje. Je elegantní, okázalá i luxusní.

Zdání klame

Snad každý vnímá černobílou kombinaci jako klasiku a často to svádí k úsudku, že vytvořit pěkný černobílý interiér je snadný úkol. Jenže tak to rozhodně není, naopak. Můžete si na tom pořádně vylámat zuby. Stačí málo a černobílý interiér působí lacině, chaoticky nebo stroze. Pokud se na to tedy necítíte, nechejte si raději poradit od profesionálů.

S černou zacházejte opatrně

Dobře uděláte, když se budete držet pravidla, že by černá barva neměla v koupelně převažovat. A to obzvášť, pokud máte malou koupelnu. Černobílé prvky vyžadují dostatek světla. Pokud nemáte v koupelně okno, zaměřte se na dobré umělé osvětlení a další doplňky, které prostor opticky zvětší, například zrcadla.

Podlaha

Podlaha v černobílé koupelně může vypadat různě. Můžete na ní střídat černou a bílou barvu a vytvořit si třeba šachovnici. Tu pak můžete mít rovnou nebo zkosenou. Někdo dá ale přednost jen čistě bílé podlaze a černým obkladem pak opticky vymezí třeba sprchový kout. Jestiže máte prostornou koupelnu, můžete si dovolit černou podlahu, v malé místnosti by to ale moc dobře nevypadalo. Variant je však obrovské množství a každému bude sedět něco jiného.

Lesklý povrch

Jestliže se chcete za každou cenu vyvarovat toho, že bude vaše černobílá koupelna působit laciným dojmem, vsaďte na lesklý povrch, který sám o sobě působí luxusně. Lesklé mohou být dlaždice a obkladačky i koupelnový nábytek. Bílá i černá barva v lesklém provedení navíc působí velmi moderně.

Netradiční řešení

Pokud se nebojíte odlišovat, můžete černobílou koupelnu ozvláštnit tím, že místo kasické bílé sanity pořídíte toto vybavení v černém provedení. Možná budete překvapeni, jak to ve skutečnosti po designové stránce skvěle funguje. Pokud ale raději sledujete trendy a chcete do koupelny dostat barvu letošního roku - modrou, můžete. Jak na to, aby vše ladilo, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zapomenutý kus země na břehu Atlantiku. Podzim je ideální doba na jeho objevování

Zapomenutý kus země na břehu Atlantiku. Podzim je ideální...

Krása, která vám vyrazí dech. Poznejte úchvatná místa...

Nevšední víkend můžete prožít i za špatného počasí....

Dvě mouchy jednou ranou. Úchvatné vyhlídky i největší...

Tip na podzimní výlet. Vydejte se po stopách...

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem...

Zavřít reklamu