Pár jednoduchých triků, jak zútulnit jakoukoliv kuchyň doslova za hubičku

Kuchyně 17. listopadu 2018 | 15:23 — Marie Drahá
Naleštěné uzavřené skříňky, prázdná linka, schované utěrky i odpadkový koš. Taková kuchyň může sice vypadat perfektně uklizeně, ale budí spíš dojem, že ji mají majitelé jen na okrasu. Do útulnosti může mít zkrátka hodně daleko. Stačí přitom pár detailů.
Dalších 5 fotografií v galerii
Pověšené pánve i bylinky, to vše každou kuchyni příjemně zútulní / Shutterstock

Většina žen tráví nejvíce času právě v kuchyni. Je to zároveň místo, kde se nejčastěji srocuje celá rodina. Aby se v ní všichni cítili dobře, je třeba jí dodat hřejivou atmosféru. Nemusíte se hned pouštět do náročných a drahých úprav. Vylepšit si kuchyni můžete s trochou šikovnosti i za pár korun.

Renovace za pár korun

Pokud bydlíte v pronájmu či ve starším bytě, do kterého nechcete ani nemůžete příliš investovat, ale při pohledu na dvířka od kuchyňské linky raději odvracíte zrak, využijte jednoduché řešení: skříňky přetřete zajímavou barvou nebo je polepte samolepicí tapetou. Tato renovace vás určitě nezruinuje, přitom dodá staré lince v mžiku jiný šmrnc.

Vsaďte na teplé barvy

Samolepicí tapetu lze využít také na oprýskané stěny, někdy si však vystačíte i s obyčejnou samolepkou nebo hezkými obrázky s motivy kávy či jídla, které prostor hezky zútulní. Další variantou je vymalovat si kuchyň, a to v teplých barvách. Hřejivě působí něžná brosková nebo odstín bílé kávy.

Polstry, závěsy i prostírání

Pokud nehodláte investovat do zajímavého designového kousku, koš na odpadky nechejte raději schovaný. Za utěrky se však stydět nemusíte. Kupte si takové, které se do kuchyně barevně hodí a pořiďte jim šikovné samolepicí háčky. Jednoduše je připevníte na boční strany skříněk.

O textiliích je obecně známo, že dokážou jakýkoliv prostor zútulnit. Nebraňte se proto v kuchyni polstrům na židlích, hezkému ubrusu, prostírání, ale také záclonkám či závěsům nebo menším koberečkům, jež jdou jednoduše vyprat.

Potraviny na linku do dóz

Potraviny nemusí být nutně schované ve skříňkách. Těstoviny, rýži i ovesné vločky přesypte do hezkých dóz a vystavte si je na linku. Po ruce si dejte olej, ocet i sojovou omáčku, zkrátka věci, které často používáte a budete je mít při vaření hezky při ruce. I sterilní kuchyni tím okamžitě zabydlíte.

A co s kořením? Máte je v jedné krabici, v níž se stále přehrabujete? Je načase jim pořídit také malé dózičky a pěkně si je vystavit. Pokud budete nakupovat jakékoliv pomocníky do kuchyně, od dóz až po dekorace, vsaďte raději než na plast na dřevo a přírodní materiály. Na mísu vystavte ovoce.

Ochucujte jídlo bylinkami

Nic nezútulní byt tak, jako živé květiny. Parapety můžete ozdobit pokojovkami, do kuchyně se ale vyloženě nabízejí bylinky. Parádu udělají i na kuchyňské lince, navíc jimi výborně dochutíte i ozdobíte jakékoliv jídlo.

Atmosféru dělají světla

Opomenout nemůžeme ani osvětlení. Je jasné, je jedno centrální světlo na celou kuchyň je málo. Osvětlit potřebuje i jídelní stůl, kuchyňská linka a ostrůvek či příborník. Oblíbená jsou v posledních letech LED světla, která pořídíte i v lepicích variantách. A obejdete se bez prodlužek i elektrikáře.

Nemáte nápady? Inspirujte se

Skutečnost, že naše kuchyň potřebuje změnu, si někdy uvědomíme až při větším úklidu. Právě teď je ideální doba, kdy se do něj pustit, abyste neprožili předvánoční dobu ve stresu. Inspirovat se můžete v naší fotogalerii, na internetu nebo také v katalozích s nábytkem. Vybíráte jídelní židle? Víme, na co byste při tom neměli zapomenout. Někdy opravdu stačí pár maličkostí, díky kterým se budete ve své kuchyni cítit znovu dobře.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dvě mouchy jednou ranou. Úchvatné vyhlídky i největší koncentrace léčivých pramenů

Dvě mouchy jednou ranou. Úchvatné vyhlídky i největší...

Tip na podzimní výlet. Vydejte se po stopách...

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem...

Praděda automobil, lahodné víno a legendární sýr. Ráj...

Malá, ale nesmírně krásná. Poznejte vavřínovou perlu...

Kam vyrazit k moři na sklonku léta. S naším výběrem...

Zavřít reklamu