Americká lednice není pro každého. Před koupí dobře zvažte, jestli se pro vás hodí

Spotřebiče 31. března 2019 | 16:53 — Marie Drahá
Plno čerstvé zeleniny, nechybí zmrzlina, sýry a další delikatesy. Ta možnost výběru a dokonalý přehled! Určitě i vás při pohledu na zahraniční film napadlo, jaké by to bylo, mít doma americkou lednici. Není to nic nemožného. Jen zvažte, jestli se hodí právě pro vás.
Další 4 fotografie v galerii
Velký prostor na potraviny a dokonalý přehled - to jsou hlavní benefity, které americká lednice nabízí / Depositphotos

Americká lednice se liší od klasických chladniček především objemem. Většinou je zkombinovaná s mrazákem, opatřena několika křídly a přehledným vnitřním vybavením. Svými rozměry je ale obzvlášť náročná na prostor, takže malý byt nepřipadá v úvahu. To si řekněme rovnou.

Co všechno americká lednice nabízí?

Neexistuje jeden typ americké lednice. Tento spotřebič je k dostání v řadě různých variant. Liší se nejen velikostí, ale především možnostmi a funkcemi. Když pomineme možnost rozdělení několika zón se samostatným přístupem, může objemná lednička ukrývat minibar, vyrábět ledové kostky, filtrovanou vodu a pochopitelně disponovat funkcí No Frost – tedy zabránit tomu, aby se v ní tvořila námraza, kterou je nutné pravidelně odstraňovat. To je jen část výhod, kterými se může americká chladnička pochlubit. Jaké jsou další? A co naopak její nevýhody?

Přednosti a nedostatky americké lednice

  • Obrovský prostor pro potraviny – velká výhoda, pokud vás žije v domácnosti víc. Všichni víme, že vměstnat velký nákup do klasické ledničky bývá často problém, natož pak mít přehled o tom, co v ní vůbec je. Jestli ale žijete sami nebo v páru, je pro vás zřejmě americká lednice zbytečná.
  • Náročná na prostor – jak už bylo zmíněno, americká lednice vyžaduje spoustu místa, s nímž je třeba v místnosti počítat. Do každé kuchyně se zkrátka nehodí. Kvůli svému objemu je rovněž náročná na stěhování a další případnou manipulaci.
  • Nepřehlédnutelný spotřebič – americká lednice se stane designovým prvkem celé kuchyně, je jednoduše nepřehlédnutelná a sklidí obdiv každé návštěvy, která se ovšem bude chtít podívat i dovnitř, takže pozor na vhodné uspořádání a prošlé potraviny.
  • Komfort v podobě přídavných funkcí – může jimi být samostatný minibar, nulová zóna či výrobník ledu. Nulová zóna je ideální pro skladování ovoce a zeleniny, lze v ní totiž snížit teplotu a nastavit vlhkost. Výrobník ledu pak dokáže díky napojení na vodovod vyprodukovat až 100 kostek denně pro oblíbené nápoje. Minibar je dostupný i bez otevírání hlavních dveří.
  • Vyšší hlučnost – souvisí s větším výkonem lednice a odpovídá tlumenému hovoru. Přesto jsou lednice tišší a hlučnější, tento nedostatek si tedy lze při nákupu pohlídat.
  • Antibakteriální povrch – zamezuje vzniku bakterií a plísní na vnitřních stranách lednice, ale nutno dodat, že se jím pyšní už také klasické lednice. Některé disponují také ionizátorem, který má vliv na kazivost potravin a pachy.
  • Prázdninový režim – vychytávka, kterou využijete při odjezdu na dovolenou. Teplota se sníží například na 12 °C, takže se nemusíte bát, že se vám po návratu zbylé potraviny zkazí a spotřebič bude zapáchat.

Jakou má americká lednice spotřebu

Vyšší než klasická lednička. Důvodem větší energetické náročnosti je objem i výkonnější chladicí motor. Spotřebu lze samozřejmě částečně ovlivnit typem chlazení a dalšími užitnými funkcemi, v neposlední řadě závisí na velikosti spotřebiče. Ten vždy vybírejte s ohledem na počet členů rodiny. Jako běžná cena za spotřebu energie se uvádí obvykle 4 Kč/kWh. Také pořizovací cena je pochopitelně vyšší než u klasických ledniček. Pultový, nebo šuplíkový? Víme, jaké jsou (ne)výhody jednotlivých mrazniček a podle čeho vybírat.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá místa je neuvěřitelný adrenalin

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá...

Místa v Česku, která vás pohladí po duši a vyčarují...

Dokonalá pastva pro oči. Poznejte výjimečná místa v...

Hoďte starosti za hlavu. Čarokrásná místa, kam můžete...

Nejkrásnější střediska Itálie otevírají a slibují...

Připravte se na léto. Úžasné ostrovy ve Středozemí, o...

Zavřít reklamu