Jak na skvrny, pachy nebo připáleniny? Pár skvělých triků, které ocení každá hospodyňka

Tipy a inspirace 25. září 2017 | 15:25 — nov
Chcete si zjednodušit úkony, které občas potřebujete dělat doma? Úklid domácnosti vám může usnadnit spousta drobností, o kterých jste možná ani nevěděli. Přinášíme vám deset úžasných triků do každé domácnosti!
Další 4 fotografie v galerii
Při úklidu vám pomůže několik dobrých rad. / Shutterstock

Muší trus

Mouchy nás dokáží otravovat svým poletováním a bzučením, ale také tím, že zanechávají na skleněných výplních dveří nebo obrazů svůj trus. Často jdou špatně odstranit. Zkuste proto tento fígl - skvrnky potřete rozpůlenou cibulí a pak je přejeďte houbičku. Nevzhledné tečky budou rázem pryč!

Péče o teflonové pánve

Teflonové pánve jsou velmi náchylné k poškrábání a vyžadují správnou péči. Aby vydržely co nejdéle, je třeba je správně čistit. Občas v pánvi rozehřejte hrubozrnou sůl - nečistoty se na ni nachytají a vy pánev nebudete muset drhnout a předejdete tak jejímu poškrábání.

Připálená tekutina

Připálené skrvny na sporáku jdou mnohdy velmi těžko odstranit. Čištění si můžete usnadnit tak, že na ně nalijete trochu octa a necháte působit. Kyselina octová změkčí zuhelnatělé skvrny a vy se jich zbavíte několika tahy houbičkou.

Kolečka od sklenic na dřevě

Velkým problémem při úklidu bývají kolečka od skleniček, které někdo postavil přímo na dřevo. Zkuste použít hadřík namočený do roztoku z šesti lžic octa a půl sklenice vody. Fleky hadříkem důkladně vydrhněte a stopy po skleničce budou pryč.

Plesnivé spáry dlaždiček

Vlivem velké vlhkosti se mohou ve spárách dlaždiček a kolem těsnění objevit stopy plísně. AByste tomu zamezili, pokryjte všechny spáry přípravkem z čistící pasty a trochy sava. Nechte den působit, otřete houbičkou nebo kartáčkem a důkladně opláchněte.

Skvrny od inkoustu

Propisky po kapsách mnohdy zanechávají skvrny, které nejdou snadno vyčistit.  Zkuste skvrnu polít mlékem a důkladně ji třete, dokud nezmizí.

Pach v lednici

Nežádoucí pachy v chladničce lze odstranit snadným trikem. Stačí dovnitř vložit korkové zátky z lahví a po smradu nebude ani památka.

Stopy rzi

Rez ze starých podnosů a příborů lze jednoduše odstranit pomocí cibule. Nůž do cibule několikrát zabodněte až po střenku, dokud stopy rzi nezmizí. Podnos posypte solí a vydrhněte rozpůlenou cibulí.

Vápenaté usazeniny na keramice

Mytí nádobí nebo sprchování způsobuje po čase zmatnění keramických nebo terakotových dlaždic vápenatými vodními usazeninami. Domácí přípravek z několika kapek octa a jedlé sody naneste na matné plochy a nechte asi hodinu působit.  Poté pastu setřete a dlaždičky opláchněte čistou vodou.

Špinavé prkýnko v kuchyni

Ať se snažíte jak chcete, pořád je vaše kuchyňském prkýnko špinavé? Pokud ho chcete opravdu důkladně vyčistit, a to včetně rýh po nožích, vydrhněte ho citrusovou kůrou.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Pozor na změny platné od příštího týdne. Cestovatelům se ztíží návrat do republiky

Pozor na změny platné od příštího týdne. Cestovatelům se...

Ohřejte se u moře. Tipy, kam vyrazit za teplem během...

Světový unikát, který vám vyrazí dech. Co všechno byste...

Změny, které by vám neměly ujít. Covidový semafor se opět...

Barevný podzim vybízí k cestování. Navštivte kouzelná...

Víte, co aktuálně platí? Změny v cestování od dnešního...

Zavřít reklamu