Jak se jednoduše zbavit skvrn na bílé zdi? Máme pro vás skvělé tipy

Tipy a inspirace 05. ledna 2018 | 10:32 — Marie Drahá
Kdo si neví rady, vymaluje na bílo. Bílá stěna totiž ladí se vším. Prosvětluje a vypadá čistě. Jenže ne nadlouho. Tam čmáranec od dětí, tam skvrna od jídla, pití či domácích mazlíčků. Máme tipy, jak se nečistot na stěně nejjednodušeji zbavit.
Dalších 7 fotografií v galerii
Pokud máte doma děti, bílé stěny nikdy nezůstanou bílé / Shutterstock

Bílá barva má moc zvětšovat prostor a dokonce napomáhá v myšlení. Existují desítky různých odstínů. I když není originální, dát si ji na stěnu není zas tak od věci. Krom toho, že se skvěle hodí ke dřevu, jde na rozdíl od tmavých odstínů vyčistit podomácku a nejsnáze. Pomohou věci, které máme obvykle doma k dispozici.

Plastická guma

Dětem ve výtvarné výchově vygumuje tužku, pastel i uhel. Neničí ani nešpiní papír a dá se s ní hezky stínovat. Plastická guma je nezbytnou pomůckou každého kreslíře a skvěle nám poslouží i v domácnosti. S nečistotami na bílé zdi si poradí. Jen pozor, s gumou je potřeba zacházet opatrně, aby na stěně nevznikla světlejší místa, než je zbytek omítky. Vyplatí se ji koupit. Stojí do dvaceti korun.

Chleba

Surovina, kterou máme doma vždy. Pro vyčištění bílé stěny nepoužijeme kůrku, která by ji pouze poškrábala, ale těsto. Větší kus v ruce umačkáme do kuličky a třeme s ní nečistotu na zdi. Funguje na některé druhy špíny a trochu si nadrobíte. Ale můžete mít za málo peněz hodně muziky. Jak na skvrny, pachy nebo připáleniny si přečtěte také zde.

Zubní kartáček

Poradí si především se skvrnami od bahna od dětí nebo domácího mazlíčka. Doporučujeme však čistit opatrně, a nejlépe pouze velmi měkkým kartáčkem. Sice je pak na vyhození, ale za vyčištěné zdi určitě stojí.

Mezi nejkritičtější místa patří mimo jiné okolí elektrických zásuvek a vypínačů. Fleky lze vyčistit jedním z uvedených způsobů, případně je zakrýt. Jde to i zajímavě prostřednictvím různých dekorací. Nejjednodušším způsobem jsou samolepky. Uvidíte, že vás dekorování s nimi začne bavit a olepíte si nejrůznější místa dobrovolně. Existují také rámečky pro vypínače, které zabrání tomu, aby se ušpinila zeď kolem. Jdou totiž umýt vodou stejně jako vypínač.

Přetíráním bílé barvy, byť stejného odstínu, si spíš napácháte paseku. Zdi žloutnou, takže okolí zásuvek i jiných míst bude vždycky o něco světlejší a na stěně se objeví nový nežádoucí flek. Ideální variantou, jak skvrnám předcházet, je omyvatelný nátěr. A nepředstavujte si nemocniční stěny. Varianty, které jsou dnes k dispozici, jsou v podstatě nerozeznatelné od „klasické“ barvy.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Seriálová hvězda Radim Fiala alias doktor Hanák: Praktikuji rozumný adrenalin

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Zavřít reklamu