Fyzioterapie i welness podomácku. Jak si je dopřát doslova za pár korun?

Tipy a inspirace 01. dubna 2018 | 16:27 — Marie Drahá
Pravidelná návštěva fyzioterapeuta není dnes ničím výjimečným. Kromě zdravotních problémů bývá důvodem hlavně sedavé zaměstnání. Odborník nás během hodinky "sešteluje“, abychom mohli další měsíc zase fungovat. Stimulovat tělo lze však i v domácích podmínkách.
Dalších 6 fotografií v galerii
Unavené a bolavé tělo můžete nastimulovat i v pohodlí domova / Shutterstock

Perličkovou koupel ani vířivku nemá doma každý, zázraky naštěstí dokáže už samotná teplá voda. Není nad to nechat se po celodenním zápřahu smáčet hřejivými proudy. Někdo dává přednost sprše, jiný vaně. Ztuhlým svalům však více uleví druhá varianta. Stačí si ještě pořídit do koupelny aroma vůni dle vlastního výběru a pár kapek esenciálního olejíčku nakapat do vody. Zapálit svíčku, pustit potichu oblíbenou hudbu a máte welness zadarmo. Jaké jsou trendy v koupelnách, zjistíte zde.

Dlouhodobé zátěži nebo nepříjemné nehodě však pouze teplá voda rozhodně neuleví. Existuje naštěstí několik pomocníků, které se vyplatí mít doma vždy v pohotovosti.

Tenisák

Ať už vás bolí krční páteř, kostrč nebo sval na noze, dokážete si většinou sami nahmatat v daném místě zatuhlý uzlík. Právě ten bývá příčinou celého problému. Jeho spouštěčem může být zranění, přetížení svalu, prochladnutí, ale také špatné držení těla, nevhodná matrace nebo stres. V některých případech pomůže lehká masáž od jiného člena rodiny. Pokud jste však nuceni poradit si sami, vložte si pod bolestivý bod jednoduše tenisák. Zkuste se na něm převalovat a ztuhlý sval tak masírovat. Zpočátku to bude možná bolet, ale po krátké době nastane úleva. Pro masírování nohou je praktičtější váleček, který si můžete sami vyrobit ze dvou tenisáků vložených do ponožky a stažených po stranách.

Silikonové baňky

Používají je maséři i terapeuti a pořídit si je můžete i domů. Na internetu je seženete v různých barvách i velikostech. Pro domácí účely není nutné kupovat sadu o dvaceti kusech. Bohatě vám postačí několik baněk, s nimiž se vlezete do dvou nebo tří stovek korun. Aplikace je jednoduchá a zvládne ji každý. Bolestivé místo namažete, baňku zmáčknete, přiložíte na bolestivé místo a ona se sama přisaje. Vyhnáním vzduchu se vytvoří podtlak a sval se prokrví a uvolní. Silikonové baňky se z tohoto důvodu využívají také při boji s celulitidou!

Senzomotorický koberec

Vyhledáváte na welnessu Kneippův chodník? Jeho obdobu můžete mít také doma. Stačí si pořídit podložku, na kterou přilepíte předměty podle své libosti. Oblázky, lano, houbičky – po tom všem můžete chodit naboso a stimulovat si tak chodidla. Důležité je vybrat předměty, které nebudou nijak ostré, abyste si neublížili. Použít můžete i kaštany či různá dřívka. Jako podložku lze použít rohožku nebo krátký kobereček typu běhoun. Libovolné předměty na něj nalepíte pomocí tavné pistole. A je už jenom na vás, jestli si položíte senzomotorický koberec vedle vany nebo do do obývacího pokoje. Skvělý je i pro malé děti, které si na něm stimulují nožičky!

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci Mӧlltal již od této neděle

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Zavřít reklamu