Zboží přes internet můžete pořídit mnohonásobně levněji. Víte, jak ušetřit na nákupu?

Tipy a inspirace 20. srpna 2018 | 09:01 — Marie Drahá
Spotřebiče, nábytek, doplňky i textilie. Dnešní doba přeje nákupům přes internet, proto se k této možnosti uchyluje rok od roku více lidí. Není divu. Síť nabízí výborný přehled o zboží bez nutnosti obcházet obchody. Navíc se dají tímto způsobem ušetřit nemalé peníze. Víte jak?
Další 3 fotografie v galerii
Nákupem přes internet ušetříte, když víte, jak na to / Shutterstock

Navzdory tomu, že populace stárne, je trend jasný: objem prostředků utracených za nákupy přes internet rok od roku roste. Češi si zvykli nakupovat přes počítač potraviny, oblečení, ale dokonce i dražší věci, jako je nábytek nebo spotřebiče do domácnosti. Někdy jim díky tomu zůstanou v kapse stovky i tisíce korun. Čeho se držet, pokud byste i vy rádi koupili od stolu kvalitní výrobek za nižší cenu?

Projeďte srovnávače cen

Řada lidí si obchody před nákupem stejně obejde – zejména v případě, že se chystá koupit spotřebič. Nechá si od proškoleného prodavače vysvětlit, co který přístroj nabízí a obhlédne ceny. Tento způsob nelze než doporučit. Už na prodejně si totiž můžete vybrat své favority, nad kterými můžete špekulovat doma. A při rozhodnutí vám pomůže právě internet. V tuto chvíli oceníte množství recenzí, které se pod konkrétními výrobky objevují.

Stojí za to, dát si ten čas a minimálně některé pročíst. Potom zkuste zadat vybraný produkt do srovnávače cen. Systém vygeneruje všechny nabídky konkrétního výrobku různých e-shopů. Liší se cenou i náklady za dopravu. Radíme upřednostnit známější a zavedený obchod, byť o pár korun dražší. Stejně totiž na rozdíl od nákupu na prodejně ušetříte.

Uplatněte slevové kupóny

Můžete je získat při nákupu docela jiného výrobku nebo mu pojďte zkrátka naproti. Slevu na pořízení zboží určité značky dostanete většinou prostřednictvím kódu. A existují webové stránky, které tyto slevy a akce na zboží shromažďují. Často je denně aktualizují a nabízí v tomto ohledu dokonalý přehled. Slevy sice mnohdy nejsou nijak závratné, ale při nákupu několika věcí už úlevu výrazně pocítíte.

Procenta z nákupu zpět

Nevěříte? I to je možné! Některé portály, k nimž lze přiřadit i ty, které informují o slevách, mají totiž dohodu s obchodníkem. Pokud přes ně nakoupíte na e-shopu zboží konkrétní značky, obchodník jim za nákup vyplatí provizi. A tento portál se o peníze rozdělí s vámi. K tomu, aby vám peníze přišly na smluvený účet, je však nutné se předem zaregistrovat. Takzvaný cashback se určitě vyplatí při pořizování dražšího zboží nebo pravidelných nákupech. Podle čeho vybrat například mrazák si můžete přečíst zde.

Plaťte převodem či kartou

Přemýšlíte, jak zaplatit? Nejlevnějším způsobem je převod z účtu na účet, který je zcela průkazný, anebo platba kartou přes internet. Další možnosti úhrady bývají většinou zpoplatněné. Vyplatí se být obezřetný, ale pokud se budete držet pravidla číslo jedna, tedy že nakupujete pouze na prověřených e-shopech, nemusíte se o své peníze bát. S bankou si navíc můžete domluvit službu, že vám v případě nedodání zboží při platbě kartou vrátí vaše peníze zpět.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Zavřít reklamu