Jak bleskově uklidit, když je návštěva za dveřmi?

Tipy a inspirace 14. října 2018 | 18:23 — Marie Drahá
Linka plná nádobí, na stole drobky a místnost plná hraček. V tom zazvoní telefon, že se známí za hodinku staví na kafe. Chytáte nervy a nevíte, co dřív? Klid. I pouhá půlhodinka stačí na to, abyste z „domácího chlívku“ udělali byt, za který se nebudete muset stydět.
Další 4 fotografie v galerii
Na rychlý úklid vám postačí i půlhodinka / Depositphotos

Uvědomte si, že slušná návštěva neprochází byt kompletně, není tedy třeba jej gruntovat celý od základu. Určitě nemá co dělat v ložnici, pokud s sebou nepřivede děti, tak ani v dětském pokoji. Ostatně toto výsostné území vám pověst nijak nepošpiní. Na co je třeba se zaměřit, je předsíň, chodba, kuchyň s obývákem a sociální zařízení. Děti a partnera buď do úklidu zapojte, nebo je společně zavřete v pokojíčku.

Nezkažte první dojem

Předsíň je první část bytu, kterou návštěva uvidí. Začněte tedy tím, že během chvilky schováte či srovnáte rozházené boty a uvolníte přetékající věšáky. Bundy a kabáty mezitím rychle ukliďte do vestavěné skříně nebo přemístěte do ložnice. Ideální je, pokud máte šatnu. Hodně špinavou podlahu přejeďte mopem. Z chodby odkliďte přebytečné věci, vysavač přesuňte do kuchyně.

Mějte čistý stůl

Dříve než začnete s luxováním, se zaměřte na linku a jídelní stůl. Veškeré nádobí z pracovní desky by mělo jít pryč. Čisté patří do skříněk, špinavé do myčky nebo rychle umýt (případně na hodinku schovat do spíže, jestli nějakou máte). Zbytky jídla schovejte do lednice a linku přetřete. Smeťte drobky také z jídelního stolu a přejeďte hadrem. Velkou službu vám prokážou vlhčené ubrousky na úlid. Vyrobit si je můžete během chvilky i sami. Podlahu vyluxujte.

Odkliďte zbytečnosti

Řada lidí má kuchyni společnou s obývákem, takže vezme úklid při jednom. Většinou stačí srovnat na pohovce polštářky a deky, hračky naházet do krabice a případně přesunout do dětského pokoje. Knihy a časopisy srovnejte na jedno místo. Veškeré oblečení přesuňte do šatny či do ložnice. Přetřete i konfereční stolek a na podlahu vezměte opět rychlý lux. Špinavá okna částečně schovají vhodně natočené žaluzie.

Toaleta je základ

Zbývá koupelna a toaleta, kam návštěva stoprocentně zavítá. A říká se někdy, že dobrou hospodyňku poznáš podle čistého záchodu. Nalijte do mísy savo nebo jiný šetrnější čistič, přejeďte několika tahy štětkou a spláchněte. Nezapomeňte na umyvadlo, s nímž si rychle poradí trochu mýdla a houbička. A pak také na zrcadlo. Rychlý sprej a kvalitní švédská utěrka to jistí. Toaletu a koupelnu nakonec provoňte vůní. Velkou parádu udělá i pár kapek parfému.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově krásné cyklotrasy

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově...

Češi budou o letošních dovolených trhat rekordy. Důvodů je...

Na co se musí Češi připravit při cestách do zahraničí....

Krásná země, nad kterou se nevyplatí ohrnovat nos. Za...

Potěšte tělo i mysl. Místa, kde vás budou dokonale...

Objevte perly Jadranu, na nichž se vaše dovolená promění v...

Zavřít reklamu