Saka nahradily bundy. Jak šikovně uskladnit sezonní oblečení?

Tipy a inspirace 03. října 2019 | 09:55 Marie Drahá
Letní kousky jsme vyměnili za kožené bundičky a brzy už začneme vytahovat zimní bundy. Kam s věcmi, které můžeme na půl roku odložit? Máme pro vás pár tipů, jak uskladnit sezonní oblečení, aby bylo příští rok znovu jako nové.
Dalších 6 fotografií v galerii
Oblečení v otevřených prostorách, které pravidelně nenosíte, nikdy nenechávejte bez obalu / Internet

Netřeba snad připomínat, že veškeré oblečení je potřeba před uschováním pečlivě vyprat a zbavit všech skvrn, pachů a chlupů. Stačí jeden špinavý nebo zapáchající kousek, kterým vám natáhne zbytek prádla a následně i úložný prostor, do nějž hodláte věci uložit. Věci doporučujeme také vyžehlit, pokrčené kusy prádla se skladují dost špatně. Kam s nimi, pokud váš šatník není nafukovací?

Luxus je samostatná šatna

Vůbec nejlepší variantou pro uskladnění oblečení včetně toho sezonního je šatna. Pokud se náhodou stane, že jste omylem zařadili do letních věcí kousek, který byste si ještě rádi oblékli, okamžitě víte, kde ho najít. V dnešní době už řada novostaveb se samostatnou šatnou počítá, v paneláku je ale tento nedostupný luxus většinou pasé.

Místo ušetří vestavěná skříň

Skvělou alternativou je věstavěná skříň, která může vytvořit na chodbě neviditelnou stěnu. Pokud její vnitřek šikovně vyřešíte, nabídne spoustu prostoru pro věšáky i krabice, do nichž sezonní věci uložíte. Nejlepší je, nechat si skříň postavit na míru. Díky tomu využijete každý kousek prostoru, který na chodbě máte.

Krabice mohou být ozdobou bytu

Pokud ani tato možnost nepřipadá v úvahu, vsaďte na krabice. Nejlevnějším řešením by bylo uložit věci do kartonů od potravin, které se dají sehnat v každém supermarketu. Ty ale moc výstavní nejsou. Pokud zainvestujete do pěkných krabic nebo úložných boxů, nemusíte řešit, jestli jsou na očích nebo ne. Navíc vám vydrží celou řadu let. Sladit je můžete se zbytkem interiéru.

Pytle schováte klidně do sklepa

Ani na krabice nemáte doma místo? Pak se poohlédněte po vakuových pytlích, které znáte z reklamy. Jejich výhodou je, že výborně ušetří místo, navíc je můžete uchovávat jak pod postelí, tak i ve sklepě, když na to přijde. Do kvalitních pytlů se totiž nedostane ani vlhkost, ani zápach. Zatuchá vám ve skříni povlečení? Může za to nepatrná chyba, psali jsme zde.

Náš tip

Pokud přesto chcete zabránit tomu, aby se vám do sezonního oblečení dostali moli, přidejte k němu voňavý pytlíček nebo mýdlo s levandulí. Oblečení ochrání, navíc vám jej krásně provoní.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Ukrajinská aplikace poháněná daty ze satelitů Elona Muska. Smrtící vynález zaskočil ruskou mašinerii

Není nad krásně voňavou zahrádku. Fialky jsou jednoduché na...

Léto je za dveřmi. Naučte se dělat ledové frosé, kromě...

Je nejvyšší čas vysadit rajčata. Jak často je zalévat, jak...

Seznamte se s medvědím česnekem a poznejte sami, v čem...

Dopřejte okurkám zálivku z mléka. Dosáhnete tak maximální...

Jak se nadobro zbavit slimáků přírodní cestou. Vsaďte na...

Zavřít reklamu