Levný, ekologický a nápaditý. Takový může být nábytek z letáků a novin

Tipy a inspirace 23. října 2019 | 14:58 — Marie Drahá
Denně putují do smetí tuny novin i reklamních letáků. A to i přesto, že jdou skvěle zužitkovat. Už jste slyšeli o nábytku z novin? Jde o super levný způsob, jak si domů pořídit sadu stolků nebo taburet. A protože je absolutně ekologický, dá se předpokládat, že jeho obliba ještě vzroste.
Dalších 6 fotografií v galerii
Designové kousky za minimální náklady si můžete vyrobit / Archiv

Nábytek z kartonu nebo lepenky jste už určitě zahlédli na nejrůznějších akcích, možná jej máte dokonce doma. Z novin se vyrábí nábytek také už celou řadu let. Přesto je k vidění poměrně zřídka. Přitom jde o způsob, jak si pořídit nápadité kousky na privát či do podnájmu doslova za pár korun.

Zkuste to svépomocí

Naučte se noviny recyklovat. Ostatně na výrobu nábytku jich budete potřebovat pěknou hromádku. K tomu nejlépe lepidlo, šikovné ruce a kus fantazie či inspirace na internetu. Z novin se dá vyrobit stůl, židle, křesla, stolečky i postel. Noviny můžete skládat nebo ruličkovat, spojovacím materiálem mohou být kromě lepidla také stahovací pásky nebo šroubky.

Vlastnosti nábytku z novin

Nábytek z novin je podle zkušeností pevný a stabilní. Srovnávat jej s masivem by byla hloupost, přesto se nemusíte bát, že by se poškodil během několika týdnů. A jestli vydrží dva roky? Lehce si vyrobíte s minimálními náklady nový. Chcete dostat do interiéru hravost? Vsaďte na barvy a nepravidelné tvary.

Jde o designovou záležitost

Pokud žijete v domnění, že je nábytek z novin záležitostí pouze nízkopříjmových skupin, vyvedeme vás z omylu. Bytoví designéři jej běžně prezentují na mezinárodních veletrzích v zahraničí. Recyklace totiž zažívá boom a výsledky tomu odpovídají. Některé kousky tohoto nábytku lze označit za skutečné originály a skvosty. Jejich předností je, že je z obchodu odnesete sami, protože jsou lehké.

Nejen nábytek, ale i dekorace

Z novin se vyrábí také nejrůznější dekorace do bytu. Znovu se do nich můžete pustit sami, nebo si je objednat u specializovaných prodejců. Jde o stínidla pro lampy, úložné boxy a další zajímavosti. Dalším stupněm jsou pak novinové cihly, z nichž vznikají pohodlné lavičky či stolky. A nakonec papírové dřevo. Od klasického dřeva je někdy skutečně k nerozeznání.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Zavřít reklamu