Jak v zimě sušit prádlo v bytě, aniž by vám zatuchlo

Tipy a inspirace 06. prosince 2019 | 09:38 Anna Novotná
Ve chvíli, kdy se ochladí, často už není kde sušit prádlo. Pokud teplota spadne pod nulu, nemůžete ho už sušit venku. Když bydlíte v bytě a nemáte balkon, patrně musíte prádlo sušit vevnitř celoročně, což rozhodně není příjemné. V bytě prádlo špatně usychá a navíc zatuchá. Zjistěte, jak na to, aby se vám to nedělo.
Další 3 fotografie v galerii
Umístěte sušák s prádlem do místnosti, kterou můžete neustále větrat / Depositphotos

Pokud sušíte prádlo vevnitř, zvýší se vám vlhkost v bytě. To je ideální pro tvorbu plísní. Často však nemáte jinou variantu, než ho nechat pověšené v obývacím pokoji. V takovém případě prádlo často zatuchá, ale dobrá zpráva je, že s tím lze něco udělat.

Zvolte si pro sušení vhodnou místnost

Pokud prádlo musíte sušit vevnitř, dejte ho do místnosti, kde je hodně oken. Budete ji potřebovat hodně větrat. Ideální by bylo, aby to byl pokoj, kde nemusíte trávit hodně času. Může jít třeba o pokoj pro hosty, kde se nikdo dlouho nezdržuje.

Pokud takovou místnost nemáte, hlavně nesušte prádlo v koupelně. Když v ní nemáte dobré odvětrávání, je v ní vlhko i bez mokrého oblečení. Můžete pro to udělat vše, ale v koupelně vám prádlo zatuchne vždy. Raději zvolte velkou místnost, kde máte dostatek oken na větrání.

Dopřejte oblečení prostor

Sušák s prádlem nevypadá v místnosti moc esteticky, a z toho důvodu ho většina lidí odklidí někam do rohu, aby nebyl moc vidět. To je však špatně, protože tam nebude mít prádlo prostor na to, aby dobře proschlo. Navíc se tím prodlouží doba sušení a vlhké oblečení zatuchne.

Raději dejte sušák s prádlem někam doprostřed místnosti. Možná tam sice nebude vypadat dobře, ale myslete na to, že je to jen na několik hodin. Za voňavé prádlo to stojí. Dále čtěte: Pozor na mýty o vytápění, každý se může nachytat.

Nesušte prádlo na topení

Možná potřebujete, aby vám některé kousky oblečení uschly rychleji a dáte je na radiátor. Ve výsledku se to sice stane, ale rozhodně nebude vonět. Navíc to způsobí, že budete mít orosená okna a bude se vám u nich tvořit plíseň.

Přemýšlejte nad pořízením odvlhčovače vzduchu

Odvlhčovač vzduchu sice nestojí pár korun, ale z dlouhodobého hlediska se vyplatí. Pokud musíte prádlo věšet třeba v obývacím pokoji, máte tam neustále vlhko, což podporuje tvorby plísně.

Možná by stálo za to, pořídit si odvlhčovač vzduchu, který zachytí vlhkost mokrého prádla a oblečení rychleji vysuší. 

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Ukrajinská aplikace poháněná daty ze satelitů Elona Muska. Smrtící vynález zaskočil ruskou mašinerii

Není nad krásně voňavou zahrádku. Fialky jsou jednoduché na...

Léto je za dveřmi. Naučte se dělat ledové frosé, kromě...

Je nejvyšší čas vysadit rajčata. Jak často je zalévat, jak...

Seznamte se s medvědím česnekem a poznejte sami, v čem...

Dopřejte okurkám zálivku z mléka. Dosáhnete tak maximální...

Jak se nadobro zbavit slimáků přírodní cestou. Vsaďte na...

Zavřít reklamu