Chytrá houba vás zbaví veškerých plísní. Fungovat vydrží mnoho let

Tipy a inspirace 05. ledna 2020 | 08:42 — Marie Drahá
Přízvisko chytré se v českých domácnostech dokonale zabydlelo. Téměř každý má dnes chytrý telefon, výjimkou není ani chytrá televize nebo okna, která se v případě větrání obejdou bez naší asistence. Podobným způsobem pracuje i chytrá houba, která je výborným pomocníkem v boji proti plísním.
Další 3 fotografie v galerii
Chytrá houba se živí plísní, kterou spolehlivě zahubí / Depositphotos

Chladné počasí často přeje plísním v bytě. Důvodem může být špatné větrání nebo promrzání stěn, které má za následek černý povlak táhnoucí se po zdi. Problém není jen estetická stránka věci, ale především zdravotní hledisko. Dráždivý kašel a slzení očí může časem přejít v závažnou alergii. Nejrůznějších rad, jak bojovat s plísněmi, je celá řada. Zkuste však někdy vyzkoušet pythium oligandrum.

Jak chytrá houba pracuje

Pustili byste si dobrovolně do bytu predátora? Zřejmě záleží na typu, protože chytrá houba jím skutečně je. Živí se jinými houbami, v tomto případě plísní, takže nejlépe se jí daří ve vlhkém prostředí. Jakmile vysaje z plísně veškerý život, sama přejde do tzv. klidového stádia, v němž vydrží i několik let. Pokud se plíseň znovu objeví, houba se sama aktivuje a znovu ji zahubí. Pro člověka či zvířata je přitom zcela neškodná.

Jak postupovat při její aplikaci

Aplikovat chytrou houbu na stěnu napadenou plísní není nijak složité. Stačí ji nechat rozpustit ve vodě a nanést na příslušná místa nejlépe malířským štětcem nebo válečkem. Černé flíčky ovšem nezakryje. Neobsahuje žádná barviva, ani chemické přísady, proto není vhodné s nimi houbu ani kombinovat – mohly by ji zahubit. Stěnu po důkladném ošetření a zaschnutí jednoduše přetřete novou barvou.

S čím vším dokáže pomoci

Látka pythium obecně vytváří nepříznivé podmínky pro růst bakterií. Zřejmě vás proto nepřekvapí, že tato houba pomůže i v případě nehojících se ran, s lupénkou nebo atopickým ekzemem, mykózami či zvýšenou potivostí. V případě zmíněných potíží se na ni můžete poptat v nejbližší lékárně. Přípravků s chytrou houbou totiž existuje na trhu celá řada. Dále čtěte: Jak si doma opravit malé i velké praskliny ve zdi.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Je čas objevit pohádkově krásná místa. A nemusíte cestovat daleko

Je čas objevit pohádkově krásná místa. A nemusíte cestovat...

Dovolenkové ráje se otevírají. Kde vás přivítají s...

Fascinující místa, o kterých je dobré něco vědět

Cestování v roce 2021: jak vypadá situace? A na jaké...

Načerpejte energii. Vydejte se na mystická místa, která vám...

Připravte se na pořádnou dávku romantiky. Ikonická místa, o...

Zavřít reklamu