Čistější a voňavější domácnost díky tabletám do myčky. Nablýskají troubu i toaletu

Tipy a inspirace 05. února 2020 | 14:20 — Anna Novotná
Chcete mít stále dokonale čisté WC, nablýskanou troubu a celkově voňavý a čistý domov? Se vším si poradí obyčejné tablety do myčky. Pojďme se podívat, jak tyto malé pomocníky můžeme doma efektivně využít.
Dalších 6 fotografií v galerii
Tableta do myčky je malá, ale šikovná / Shutterstock

Tableta do myčky je malá, ale šikovná. Možná ani netušítě, jak široké uplatnění v domácnosti může mít.

Odolné skvrny

Tablety do myčky lze využít i na opravdu kvalitní vyprání kuchyňských utěrek, na kterých často zůstávají mastné a mimořádně odolné skvrny. Na to, abyste se jich definitivně zbavili, stačí použít tabletu do myčky jako prací prostředek. Jednu tabletu vhoďte do bubnu pračky s textilem, který potřebujete zbavit mastných skvrn a využijte delší prací program.

Dokonale čisté WC

Určitě zkuste zaexperimentovat s tabletami do myčky i v případě WC. Vhoďte jednu tabletu do mísy a nechte působit nejlépe přes noc. Pak můžete dočistit WC kartáčem a výsledkem bude čistý a příjemně vonící záchod.

Čistá a voňavá pračka

Na důkladné vnitřní vyčištění pračky se používá speciální prostředek. Pokud ho však nemáte po ruce a vaše pračka potřebuje rychlý pročišťující zásah, adekvátní náhradou budou i tablety do myčky. Stačí, když do prázdného bubnu vhodíte jednu až dvě tablety a pračku nastavíte na dlouhý program. Látky obsažené v tabletách odstraní z pračky usazeniny a nejenže ji krásně vyčistí, ale i provoní.

Plastový nábytek bude zase jako nový

Možná jste už vytáhli svůj plastový nábytek na balkon či terasu a zjistili jste, že není právě v top stavu na nadcházející letní sezónu. Zažloutlý, ale i jinak znečištěný plast lze velmi efektivně vyčistit kašičkou, kterou si vytvoříte z rozdrcené tablety do myčky nádobí a z malého množství vody. Po vyčištění s takto jednoduše pořízených přípravkem nezapomeňte plast umýt i čistou vodou.

Mastná a špinavá trouba

Na mastnou troubu někdy nepomáhají ani prostředky, kterým jinak plně důvěřujete. Zkuste si vyrobit kašičku ze dvou až tří tablet do myčky a z vody. Do ní přidejte i trochu z prostředku, který běžně používáte. Houbičkou na nádobí směs nanesete na znečištěný povrch trouby a nechte chvilku účinkovat. Pak už jen setřete, mastnota by měla pouštět už bez přílišného drhnutí. Na závěr ještě nezapomeňte povrchy omýt vodou, aby na nich nezůstala žádná chemie.

Krásný porcelán 

Časem se na porcelánu vytváří jakýsi matný povlak a možná máte doma i zažloutlé kousky, kterým byste chtěli vrátit jejich původní krásu. Postup, který vám prozradíme, se však nedá použít na neglazovaný porcelán a také na porcelán s kovovým zdobením. V ostatních případech si můžete vytvořit intenzivní bělicí lázeň z tablety do myčky, kterou si rozpustíte v přiměřeném množství vody. Porcelánové nádobí do lázně ponořte a nechte působit alespoň 4 - 5 hodin. Pak už jen důkladně opláchněte vodou. Dále čtěte: Nedejte roztočům šanci. Perte osušky, ručníky i prádlo tak, abyste alergeny v domácnosti eliminovali.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Zavřít reklamu