Žehlení povlečení si můžete usnadnit. Zde je několik osvědčených tipů

Tipy a inspirace 19. dubna 2020 | 10:10 — Marie Drahá
Je opravdu nutné povlečení žehlit? Otázka, kterou si při pohledu na koš plný lůžkovin klade většina z nás. Pokud jste dali při koupi povlečení přednost krepu nebo mikrovláknu, nepříjemná činnost odpadá. Ale i žehlení bavlny nebo damašku po babičce si můžete výrazně usnadnit. Čtěte, jak na to.
Další 3 fotografie v galerii
Povlečení by se nikdy nemělo žehlit úplně suché / Internet

Nežehlivé úpravy povlečení výrazně usnadní čas i práci. Během doby, kterou bychom byli nuceni obětovat žehlení, se můžeme věnovat čemukoliv jinému. Značné pohodlí nabízí v tomto ohledu už zmíněné krepové povlečení, bavlněný satén i mikrovlákno. Stačí je vyprat na odpovídající teplotu, opatrně vyždímat, šikovně rozvěsit na šňůry a poskládat. Do skříně mohou až v okamžiku, kdy jsou pečlivě vyschlé.

Ždímejte na nižší otáčky a šikovně sušte

Řada z nás ale při výběru povlečení vsadila na bavlnu, která je savá, prodyšná a příjemná k pokožce. Bohužel se mačká a je nutné ji po vyprání vyžehlit. Podobně jsou na tom lůžkoviny z dalších přírodních materiálů. Práci s nimi si můžete usnadnit už v okamžiku, kdy je perete. Nastavte ždímání na nižší otáčky a ihned po vyprání povlečení z pračky vyjměte a vyklepané pověste. Nenechte jej však přeschnout. A platí to i v případě sušičky. Ihned po vyprání prádlo ze spotřebiče vyjměte a pokud je to potřeba, vrhněte se na žehlení. Některé kvalitní sušičky dokonce disponují programem pro snadné žehlení, takže si práci ještě víc usnadníte.

Lépe se žehlí, když není úplně suché

Povlečení z přírodních materiálů je nutné žehlit pod 200 stupňů Celsia, aby se nepoškodilo. Líp se vám s ním bude nakládat, když nebude úplně suché. Jestli uschlo, stačí jej před žehlením lehce pokropit vodou. Lůžkoviny se vždy žehlí z rubové strany, obzvlášt opatrně je třeba postupovat kolem zipu nebo knoflíků. Větší žehlicí plocha je v tomto případě výhodou.

Potah z teflonu práci urychlí

Už vás napadlo, jestli by nestačilo přežehlit povlečení jenom z jedné strany? Jde to. Stačí si pořídit na žehlicí prkno potah z teflonu. I lůžkoviny žehlené pouze z jedné strany budou vypadat, jako byste si s nimi vyhráli kompletně. A za mnohem kratší čas i úsilí. Dále čtěte: Jak poskládat napínací prostěradlo, aby ve skříni zabíralo co nejméně místa.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Akce roku je opět tady. Na novém voze můžete v těchto dnech ušetřit až 200 tisíc

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Zavřít reklamu