Venkovní koberec na terase odolá slunci i dešti. Budete si připadat jako v obýváku

Exterier 06. srpna 2020 | 18:06 — Marie Drahá
Chcete si ještě více zútulnit svůj balkon nebo terasu? Kromě hřejivých polštářků a romantického osvětlení nezapomeňte ani na venkovní koberec. Nevadí mu slunce ani déšť, naopak vás příjemně zahřeje od nohou, což oceníte zejména při večerním posezení.
Dalších 5 fotografií v galerii
Textilie by měly mít i na terase své čestné místo / Depositphotos

Venkovní neboli outdoorové koberce se vyrábějí z odolných materiálů. Příkladem je polypropylen, jehož vlákna se barví už při výrobě - tím pádem koberci nijak nevadí, že zmokne nebo na něj celé léto praží slunce. Umělý koberec zůstává barevně stálý a především je nenasákavý. Nemusíte se tedy bát, že jej budete muset strhávat, pokud na něj omylem vylijite víno, kávu nebo sklenici džusu.

Na výběr jsou i přírodniny

Kdo dává přednost přírodním materiálům, přichází v úvahu sisal, kokos nebo bambus. Všechny tyto přírodniny odolají občasnému dešti i vzdušné vlhkosti, při dlouhodobějších slotách je ale lepší je sbalit a schovat, aby tolik nenavlhly.

Venkovní koberec lze stejně jako koberec do interiéru pořídit v metráži nebo zvolit kusovou variantu. Časté jsou především běhouny. Protože se vyrábějí v nejrůznějších barvách i vzorech, snadno je lze přizpůsobit stylu, v němž máte balkon, terasu či pergolu zařízenou.

Umělý trávník nebo oboustranný design

Oblíbeným typem se stala už před lety umělá náhrada trávníku, kterou seženete s nižším i vyšším vlasem. Kromě zelených odstínů se však hodí do exteriéru i klasická hnědá, ostatní dekory jsou pak otázkou stávajícího zařízení i vlastního vkusu. Některé kusové koberce jsou doslova designovými kousky, vyvinutými přímo pro děti. Další typy koberců pak nabízejí výrobci v oboustranné variantě. I z toho důvodu si je oblíbili také majitelé bazénů nebo chalup. Především k bazénům se hodí ty, které jsou opatřeny nopy, jež lépe odvádějí vodu.

Péče o koberec není náročná

Venkovní koberec může vypadat i za několik let stále jako nový. Ovšem v případě, že na něm nenecháte zaschnout skvrny od jídla či pití. Stejně jako u interiérového koberce je třeba jednat hned a fleky vyčistit za pomocí návodu. Každý koberec se totiž čistí trochu jiným způsobem, roli hraje především druh materiálu. Na běžné nečistoty ale dobře zafunguje obyčejná voda s mýdlovým roztokem.

Na konci sezony je obvykle nutné koberec vyčistit speciálním suchým práškem, poté jednoduše svinout a uskladnit v garáži či v kůlně. Ani venkovní koberec by se totiž nikdy neměl skladovat navlhlý. Dále čtěte: Zbavte se klíšťat z okolí domu. Zaměřte se na jejich oblíbená místa.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci nedávno zjistili, že všechny banány obsahují radioaktivní izotopy

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Nevhodné stanoviště, malá jáma, chybějící opora a další...

Jak využít spadané listí na zahradě. Vyrobte si z něj...

Chraňte v říjnu jabloně před škůdci a chorobami. Postřik...

Zavřít reklamu