Pokud plánujete pořídit nemovitost, přichází nejlepší čas

Tipy a inspirace 15. září 2020 | 09:21 — nov
Možná vás to překvapí, ale roční obbdobí má do jisté míry vliv na ceny nemovitostí. Jinak se prodávají domy v zimě, jinak v létě. A podle realitních makléřů je nejlepším časem pro nákup nemovitosti podzim.
Další 3 fotografie v galerii
Podzim je k nákupu nemovitosti jako stvořený / Depositphotos

Důvodů, proč je dobré pořizovat si nemovitost na podzim, je hned několik. Ceny jsou nižší, výhled z okna přes stromy bez listí opravdovější a pokoje se ukážou v tom pravém světle. Obecně platí, že nejnižší nabídky jsou v zimě a nejvyšší v létě.

Nižší cena

Realitní makléři vypozorovali, že na jaře mají lidé daleko lepší náladu než na podzim a vše vidí optimističtěji. I proto kupujícím nevadí, že majitelé nemovitostí nasadí o něco vyšší ceny. Pokud tedy toužíte po novém bydlení, podzim nebo zima jsou v tomto ohledu nejlepším ročním obdobím, protože budete mít kritičtější pohled na věc. Ušetříte tak nemalé peníze.

Menší konkurence

V teplých měsících jsou lidé také daleko aktivnější, a tak vyrážejí na jednu prohlídku nemovitosti za druhou. Často se vám tak může stát, že než si stihnete domluvit termín, už je dům či byt prodaný. A když se vám to stane poněkolikáté, na náladě vám to nepřidá. To na podzim nebo v zimě je to trochu jiná písnička. Lidé raději po práci spěchají domů do tepla, než si prohlížet nemovitost. Navíc je od toho odrazuje také představa stěhování v nevlídném počasí. Vy tak budete mít více klidu si vybranou nemovitost prohlédnout a budete mít dost času si promyslet, zda do ní nakonec investujete.

Dobré světlo vás neošálí

Na jaře a v létě, kdy slunce svítí celý den, se každý druhý pokoj zdá být světlý a útulný. Jenže na druhou stranu když se necháte unést, můžete být později zklamaní. Na podzim či v zimě sice uvidíte byt za šera, ale takový, jaký skutečně je. Pokud se vám i přesto bude líbit, je vše v pořádku. V opačném případě se poohlédněte po jiném objektu.

Lepší doba ke smlouvání

Na podzim nebo v zimě mají zájemci o nemovitost větší šanci usmlouvat nižší cenu. Pokud se ji totiž majitel snaží prodat třeba od jara, může z toho být už unavený a snáze přistoupí na snížení ceny. A to určitě jako kupující uvítáte.

Nové objekty

I když realitnímu trhu přejí hlavně teplé měsíce jako jaro a léto, někteří majitelé na to nedbají a nemovitost nabídnou k prodeji klidně i na podzim nebo v zimě. Nemusíte se proto bát, že při výběru budete jen paběrkovat z toho, co zbylo z jara. Naopak můžete natrefit i na takovou nemovitost, kterou byste v jarní nabídce hledali marně. Psali jsme také: Vyžeňte pavouky z vašeho domu. Zaručené tipy, po kterých se dají sami na ústup.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit...

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co...

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají...

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených...

Změna na cestovatelském semaforu. Netýká se i vaší...

Buďte v obraze. Další změna podmínek cestování platná od...

Zavřít reklamu