Pořádek v malé koupelně vám pomůže udržet několik drobností

Koupelna 17. června 2021 | 09:57 — Marie Drahá
Nic nekazí dojem tolik jako přeplněné koupelnové police. Zatímco muži toho k hygieně moc nepotřebují, ženy se neobejdou bez celé řady drobností, které chtějí mít vždycky po ruce. Přemýšlíte, jak koupelnu zútulnit, ale přitom o úložný prostor nepřijít? Není to tak složité.
Další 4 fotografie v galerii
Koupelna by měla vypadat uklizená už na první pohled / Depositphotos

Udržet pořádek v menší koupelně, o kterou se dělí více lidí, může být někdy oříšek. Klíčovou roli hraje šikovné uspořádání nábytku a využití veškerého prostoru, který koupelna nabízí tak, aby poskytla dostatek místa pro všechny.

Drobnosti do zásuvek, police musí být výstavní

Kombinace uzavřených a otevřených úložných dílů je pro malou koupelnu ideální. Do skříněk a šuplíků se vejde všechno, co nemá zůstat na očích nebo se nepoužívá tak často, poličky by pak měly zůstat krásné a přehledné. V obou případech je nutné vyčlenit věcem stálé místo.

Pořádek se nejlépe udržuje v zásuvkách, které jsou do menších prostor vůbec nejpraktičtější. Jakmile je zavřete, máte v koupelně dokonale uklizeno, aniž by se na věci prášilo. Drobnější věci je však nutné uložit do organizérů. Obsahují spoustu přihrádek, které umožní rychlou orientaci a zajistí pořádek na delší dobu. Uložit si do nich můžete kapesníky, odličovací tampony, laky na nehty, kosmetiku i gumičky do vlasů.

Otevřený prostor doplní rostliny a dekorace

Police působí na malém prostoru vzdušně. Pokud chcete, aby vaše koupelna zůstala stylová, vystavte si na ně skleněnou dózu s kamínky, voňavý difuzér, oblíbený parfém. Platí však, že méně znamená více. Dokonalé zátiší vytvoří také pokojové rostliny, kterým prospěje vlhké prostředí koupelny.

Jestli máte v místnosti zoufale málo místa a jste nuceni zaplnit police praktickými drobnostmi, pořiďte si na ně proutěné nebo látkové košíky, případně průhledné organizéry. Pomohou vám s organizací i hledáním, stejně tak s odkládáním šperků, když odcházíte do sprchy.

Využijte veškerý prostor, který koupelna nabízí

Uplatnění najde v malých koupelnách také multifunkční nábytek. Příkladem může být skříňka s posuvným zrcadlem a otočným stojanem, za nímž najdete úložný prostor. Využít lze také dveře, na které zavěsíte háčky na ručníky a župany nebo kapsový organizér. Dále čtěte: I z menší koupelny, kde perete, si můžete vytvořit příjemný wellness.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

8 příznaků, podle kterých poznáte, že váš počítač napadl virus

Levné letenky přímo ve vašem telefonu? Jistě!

Vodní sporty, které stojí za to vyzkoušet

Jak připravit dokonalý velikonoční mazanec? Osvědčený...

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Zavřít reklamu