Ocet je univerzální pomocník. Pomůže při úklidu i v boji s hmyzem

Tipy a inspirace 26. června 2021 | 16:05 — nov
O tom, že je ocet všestranný pomocník, nemůže být vůbec pochyb. Má široké uplatnění nejen v kuchyni, ale také například při úklidu domácnosti. A dokonce se hodí právě teď v létě, pokud vás doma obtěžují drobné mušky.
Další 1 fotografie v galerii
Naučte se využívat vlastnosti octa na maximum / Depositphotos

Pojďte se spolu s námi podívat, kde všude vám může tento kyselý roztok pomoci.

Bojovník s ucpanými odpady

Možností, kde můžete vlastnosti octa využít, je skutečně nepřeberné množství. Pokud vás například doma trápí ucpávající se umyvadlo či dřez, můžete využít doslova kouzelné vlastnosti octa a jedlé sody. Nejprve do odtoku nasypte 1/2 šálku jedlé sody, který následně zalijte 1/2 šálkem octa. Směs by měla začít pěnit, poté ji zalijte horkou vodou a máte hotovo.

Zatočte s otravným hmyzem

Trápí vás tradičně v létě mravenci či otravné vinné mušky? I tady pomůže ocet. Nalijte jej do sklenice, kterou následně překryjte potravinovou fólií, do níž udělejte nožíkem či nůžkami několik dírek. Brzy můžete vidět první výsledky nastražené pasti.

A podobně můžete bojovat i s invazí potravinových molů. Do nádoby dejte 1,5 šálku jablečného octa a několik kapek prostředku na mytí nádobí. Směs nechte v komoře či spíži, kde bude velkým lákadlem pro nezvané hosty.

Čistí a leští

Pořídili jste si domů dlažbu z pálené hlíny, ale při její údržbě pravidelně trpíte? Pak vězte, že ocet vám pomůže. Po každém vytírání opláchněte podlahu čistou vodou s příměsí octa, bude vypadat jako nová.

A stejně můžete oživit i dřevěné obložení na schodech či jinde v domě. Připravte si půl litru teplé vody, čtyři lžíce bílého nebo jablečného octa a dvě lžíce olivového oleje. Vše promíchejte a obložení roztokem přetřete a doleštěte.

Ocet pak skvěle působí také na skvrny na koberci, pomáhá vyrovnat záhyby na oblečení či desinfikuje a projasňuje textil během pracího cyklu. Čtěte také: Bez pravidelné údržby vám domácí vířivka dlouho radost dělat nebude. Jak ji vyčistit za pár minut

Zdroj: www.ceskestavby.cz, www.bhg.com

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Historie se bohužel opakuje. Pohádka Tajemství staré bambitky nebude, zrušil ji covid

Psi občas vyvádějí pro lidi nepochopitelné věci....

Jak uskladnit zelí, aby vám vydrželo až do jara a zůstalo...

Tipy, díky kterým vyčistíte dveře sprchového koutu tak, že...

Jak se zaručeně zbavit nepříjemného vrzání dřevěné...

Překvapte návštěvu tímto andělsky nadýchaným a vláčným...

Nastal ideální čas na rytí záhonů. Než se do toho...

Zavřít reklamu