Jaro v interiéru nejlépe oživí květiny. Je dokázané, že pohled na ně nám umí zvednout náladu

Interier 15. dubna 2018 | 12:06 — Marie Drahá
Jaro přímo vybízí k tomu vyzdobit si byt květinami. Nemusíte je mít jenom ve váze, dotvořte si jimi interiér! Květinové vzory jsou jedním z trendů letošní sezony. Váš dům osvěží a skvěle doplní přírodní textury nebo neutrální barvy. Hodí se zkrátka ke všemu.
Další 3 fotografie v galerii
Převléct polštářek na pohovce je to nejmenší / Pixabay

Hitem posledních let je skandinávský styl, který si osvojila řada českých domácností. Interiér v kombinaci dřeva, šedé a bílé barvy vypadá čistě a útulně. Ale co jej zkusit se slunečními paprsky trochu oživit? Květiny jsou rozhodně tím pravým. Platí, že čím větší, tím více v domácnosti vyniknou.

Velké květy nebo drobné kvítky?

Dominantní květinové dekory sluší hlavně moderním bytům. Takové vlčí máky se stanou v interiéru doslova nepřehlédnutelné. Pro svou oblíbenost snad nikdy nevyjdou z módy. Červená je výraznou barvou a obydlí dodá kromě přírody i kousek energie. Nutno zmínit, že florální motivy obecně znamenají optimismus a odvahu. Je dobré se jimi obklopovat už jen kvůli tomu, že dokážou zvednout náladu tehdy, kdy to nejvíc potřebujeme.

Malé drobné kvítky sluší klasickým a romantickým interiérům. Dají se doplnit krajkou, jen pozor na to, ať interiér nepřezdobíte. Květiny by měly místnost zútulnit, ale zároveň jí dopřát prostor. Nebojte se je zkombinovat ani s kostkami, pruhy nebo puntíky. S jednobarevnými plochami se nebude bít určitě, ať už budou v pastelových, nebo výraznějších odstínech. Pokud potřebujete oživit nudný interiér, rozjasní jej i puntíky.

Textilie pouze na sezonu

Kde si květiny dopřát? Možností je celá řada. V prvé řadě se nabízejí textilie, které můžete z bytu kdykoliv uklidit a schovat na příští rok. Florální vzory lze použít na povlacích polštářků, které vyjdou na pár korun. Skvěle se však budou vyjímat i na dekách, přehozech, ložním prádle, ale také na záclonách nebo závěsech. Odvážnější si jimi mohou nechat potáhnout i nábytek. Po květech můžete i chodit, a to v případě, že si pořídíte takto dekorované koberečky.

Ubrus i nádobí oživí váš stůl

Květiny se objevují také na nádobí. Záleží na vás, jestli dáte přednost keramické sadě, talířkům nebo smaltovaným hrníčkům. Výjimkou není ani prostírání, které žádnou domácnost určitě nezruinuje. Jaro do interiéru přinese květovaný ubrus. Litovat nebudete ani tácků nebo mís s decentním zdobením. Troufne si někdo na elektroniku? I v jejím případě mysleli výrobci na florální vzory.

Doma jako na louce

Rozkvetlou zahradu nebo přímo džungli můžete mít i na stěnách. Variant se nabízí hned několik. Obrázky, samolepicí fólie, potisky nebo šablony, podle nichž si lze vzory dokonce libovolně vymalovat. Zeď i nábytek ozdobí v mžiku. Velkorysejším řešením jsou tapety. Odvažte se! Není nutné tapetovat květinami celý byt – stačí vybrat jednu stěnu. V tomto případě platí, že méně znamená více. Tapet je na trhu obrovský výběr, z něhož si vybere určitě každý.

Výjimkou nejsou ani obklady, kterým sluší květiny v koupelně. Nemusí přitom vyloženě křičet, stačí drobné kvítky v jednobarevném odstínu. Hodit se budou i ke kuchyňské lince. Nebo budete mít odvahu použít je i jinam?

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec lyžovat? A za kolik?

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec...

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...

Nejžhavější destinace letošního podzimu. Tajemná a stále...

Češi cestují jak o život. Pozor by si ale měli dát na dvě...

Zavřít reklamu