Pár důvodů, proč si dopřát aspoň jednou za týden paní na úklid
Když se podíváme do historie, mít pomocnici bylo už v období první republiky v řadě domácností naprostým standardem. Následně se ve společnosti rozšířila ideologie, že úklid je přirozeným údělem každé ženy. V posledních letech se naštěstí trend obrací. Zaměstnavatelé kladou i na ženy čím dál vyšší nároky. A hrát si na paní dokonalou už dávno není v módě.
Jen si to představte: ráno brzy vstáváte, abyste nachystala dětem snídaně a svačiny. V práci plníte úkoly šéfa a potom kvaltujete, ať stihnete děti vyzvednout ze školky. Nebo zkrátka nechcete, aby trávily celé odpoledne samy doma. Vrháte se na úkoly, přípravu jídla a rázem je večer. Komu by se chtělo po celodenním maratonu ještě uklízet?
1. Pár stovek týdně za pohodu stojí
Předtím, než si najmete někoho na úklid, řešíte obvykle peníze. Sama uklidíte domácnost pochopitelně zdarma (čas ani úsilí se přece nepočítají), zatímco pomocnice bude chtít nějakou odměnu. Přirozeně. Kdo si však umí spočítat dvě a dvě, zjistí, že platit si tuto službu nestojí majlant a v konečném důsledku se opravdu vyplatí.
Za hodinu uklízení si berou pomocnice v závislosti na regionu od 100 Kč nahoru. Kdo by si chtěl tuto službu platit denně, musel by si opravdu žít nad poměry. Většina žen to však řeší tím způsobem, že se domluví s paní jednou za týden. V domácnosti stráví v průměru tři hodiny, což dělá 300 – 500 Kč/týden. Tedy sumu, kterou běžně necháme v restauraci nebo v potravinách. Jsou i pomocnice, které neberou peníze na hodinu, ale domluví se s majiteli například na 350 korunách na týden. Na seznamu mají několik položek, které je třeba udělat, a záleží jen na nich, jaký čas v bytě stráví.
2. Vyhnete se činnostem, které děláte jen nerady
Každá z nás se podvědomě vyhýbá některé z domácích činností, kterou nemá zrovna v oblibě. Může to být žehlení, luxování, nebo třeba čištění spotřebičů. Pomocnice obstará tyto nepříjemné věci za vás - a jistě s větší radostí. Dostane za ni odměnu. Ať vás tedy ani nenapadne šůrovat byt předtím, než má přijít! Nepořádek není ostuda, najmutá síla s ním počítá.
Někdo může mít problém s tím, že nechá pomocnici nahlédnout do svého soukromí. Jenže tohle je také většinou věc, kterou druhá strana vůbec neřeší. Přijde k vám do bytu jako do práce. Úkoly se snaží zvládnout co možná nejrychleji (v závislosti na výběru i kvalitně), dostane za ně zaplaceno a jde dál. Pokud vyloženě nechcete, aby nahlédla do šuplíku, kde máte soukromé věci, tak si je zkrátka zamkněte. A ukrást něco? Ví, že by si to dovolila jen jednou a o práci by vmžiku přišla.
3. Pomůžete ženám, které si potřebují přivydělat
Do vlastního bytu si pochopitelně nepustíte kohokoliv. Daná osoba vám musí být sympatická a musíte jí také důvěřovat. I z toho důvodu je lepší nespoléhat se na úklidové agentury, které vám pošlou zaměstnankyni, která je zrovna k mání. Navíc je otázkou, jak moc je spolehlivá a odvede práci kvalitně, když z vašich peněz dostane pouze část.
Paní na úklid lze naštěstí najít prostřednictvím inzerátů. Tyto služby nabízí maminky na mateřské, studentky i důchodkyně, které si potřebují přivydělat nějakou korunu. Když si uděláte vlastní malé výběrové řízení, záruka kvality a spolehlivosti je jednoznačně vyšší. Stoprocentní pochopitelně nemáte nikdy. Vždycky ale můžete dané služby reklamovat, případně se s paní rovnou rozloučit. Nikdy není od věci sepsat si s pomocnicí smlouvu, kde bude jasně stanoveno, co se po ní požaduje a jakou odměnu za to dostane.
4. Budete mít konečně čas sama na sebe
Možná už jste se rozhodla, že si paní na úklid najmete, ale váš partner s tím má problém. Pak mu vysvětlete, že tato služba stojí stejně jako jeho koníček nebo útrata v hospodě. Navíc bude mít doma nevystresovanou ženu, která si bude moct najít čas na společnou vycházku nebo zábavnou komedii v televizi. Jak si zařídit odpočinkový koutek, vám poradíme zde.