Chytrá matrace se postará nejen o to, abyste se dobře vyspali. Pomůže také s chrápáním

Interier 16. října 2019 | 18:20 — Marie Drahá
Nemůžete usnout, než se pořádně zahřejete? Máte problémy s buzením? Chrápe váš protějšek tak, že vás v noci budí ze spaní? S tím vším si umí poradit chytrá matrace, která je další do sbírky smart prvků domácnosti moderní doby.
Další 3 fotografie v galerii
Díky chytré matraci si lze nastavit různou tvrdost v jednotlivých zónách / Internet

Kvalitní spánek je pro lidský organismus nesmírně důležitý. Probdělé noci se odrazí na našem pracovním výkonu, energii, vitalitě, v neposlední řadě i zdraví. Zřejmě největší měrou se na dobrém spaní podílí kvalitní matrace. Taková, která vyhovuje právě našim potřebám. Garantovat to má chytrá matrace, která člověka během spaní sleduje a následně se postará o to, aby se vyspal co nejlépe.

Co všechno chytrá matrace umí?

Protože jde o smart člena domácnosti, nabízí chytrá matrace celou řadu funkcí. Protože je napojena na smartphone, lze některé ovládat jeho prostřednictvím.

Umí regulovat teplotu

Teplota nastavená na termostatu bývá jakýmsi kompromisem všech členů v domácnosti. Občas se proto stává, že zatímco se jeden budí v noci zimou, další se ráno probouzí zpocený. Jak tomu zabránit? Chytrá matrace umí sama regulovat během spánku vaši teplotu. Pokud si ji připojíte k tzv. asistentovi, můžete si nastavit na každou zónu postele jinou teplotu nebo si nechat matraci nad ránem postupně ochlazovat, aby vás ráno včas vyhnala z postele.

Sleduje kvalitu spánku

Systém dokáže vysledovat, kolik jste toho v noci skutečně naspali. Poskytne vám podrobnou analýzu toho, kdy byl váš spánek nejtvrdší, nebo kdy jste se naopak více vrtěli. Zjistí, při jaké teplotě se vám spí nejlépe, a tu vám následně doporučí. Senzory, které vás stále sledují, ať už na posteli ležíte nebo spíte, vám nabídnou přehled o tělesných pohybech nebo tepové frekvenci. Dá se tak například na dálku vysledovat, zda vám nebyl partner ve společné posteli s někým nevěrný.

Mění tvrdost proležení

Každému vyhovuje jinak tvrdá postel. Pokud budete matraci využívat sami, zvolíte si osobní priority nebo to necháte na matraci. Jestli si však chcete matrací opatřit postel pro hosty, řešením je individuální nastavení tvrdosti, které každý nocležník jistě uvítá. Tvrdost se dá regulovat přifukováním vzduchových kapes v různých zónách. Velmi se hodí i pro páry, které preferují jinou tvrdost matrace.

Připomene vše podstatné

Součástí aplikace může být i seznam, v němž si nastavíte, co vám má matrace připomenout. Může to být ranní či večerní čištění zubů, vyndávání čoček nebo ranní budík. Pokud si nastavíte časové pásmo buzení, dokáže vás systém vzbudit tehdy, kdy máte spánek nejlehčí. Nemusíte se tak budit úplně rozlámaní. Chodíte v noci na toaletu? Chtějte funkci podsvícení dolní části postele.

Redukuje chrápání

Není nic příjemného, sdílet postel s partnerem, který chrápe. Mnohdy ale stačí zamlaskat, protějšek se otočí na bok a je klid. Účinnou zbraní proti chrápání má být právě chytrá matrace, jejíž senzory odhalí rušivé zvuky a matrace jemně nadzvedne záda nebo hlavu nocležníka. V ten moment se chrápání zastaví, nebo alespoň ztlumí.

Kolik chytrá matrace stojí

Rozhodně nejde o lidový produkt. Chytrá matrace na jednolůžko vyjde odhadem na 25 tisíc korun a její cena roste v závislosti na počtu funkcí. Dvojlůžko pro velmi náročné uživatele se tak může vyšplhat až na 150 tisíc korun. Chcete se ve své ložnici cítit dobře? Pak spěte jako Skandinávci.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nejprodávanější kompaktní dodávka na elektřinu v Evropě má nástupce, nový Expert se mimořádně povedl

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Zavřít reklamu