Pár osvědčených dekorací, kterými za pár korun zkrášlíte koupelnu

Koupelna 05. září 2019 | 19:04 — Anna Novotná
Okoukala se vám vaše koupelna a přemýšlíte, jak byste si ji vylepšili? Nemusíte hned přistupovat k nákladné rekonstrukci. Někdy stačí málo: vykouzlit v ní prostřednictvím zajímavých dekorací útulnější atmosféru. Máme pro vás několik tipů, jak na to.
Dalších 10 fotografií v galerii
Útulnější atmosféru dodá koupelně vhodně zvolená tapeta / Internet

I vkusně zařízená koupelna si žádá čas od času změnu. Někdy pomůže změnit barvu ručníků, vyměnit záchodové prkénko nebo koupit zajímavou rostlinku. Gró tkví totiž v detailech, a v případě tak malé místnosti, jako je koupelna, to platí dvojnásob. Nechte se inspirovat našimi dalšími tipy.

Mušle a kamínky z dovolené

Lépe než obývacímu pokoji sluší tyto drobné dekorace právě koupelně. Krásně vypadají ve skleněných dózách naplněných z poloviny pískem či jen tak položené na umyvadlové desce nebo na poličce. Mušlemi nebo kamínky můžete ale ozdobit například rám zrcadla, které tak dostane zcela jiný rozměr. Lze z nich také vyrobit nápadité obrázky v rámečcích. Tato dekorace vás prakticky nic nestojí, snad jen nápad a trochu času.

Senzomotorický koberec

Kamínky nasbírané u moře nebo kdekoliv v přírodě se dají využít i jiným způsobem. Můžete si z nich vyrobit senzomotorický koberec, který vyměníte za stávající předložku v koupelně. Věřte tomu, že bude nepřehlédnutelný! Různě velké a barevné kamínky nalepte silikonem na rohož nebo plastovou podložku, nechte několik dní proschnout a získáte tak výbornou masážní pomůcku a dekoraci zároveň.

Svítící dekorační kamínky

Pokud milujete v koupelně intimnější atmosféru, ale hořících svíček se kvůli malým dětem raději vzdáváte, zkuste si ji prosvětlit jinak. Pořiďte si sadu svítících dekoračních kamínků, které se prodávají v různých barvách i velikostech. Chybu neuděláte, pokud sáhnete po obyčejných zelených. Kamínky můžete nasypat do vázy, květináče nebo rozložit na poličce. Uvídíte, jaký sklidíte u svých nejmenších úspěch.

Stojánek na šperky

Máte doma spoustu korálků, náramků a náušnic, ale skoro vůbec je nenosíte? Je na čase s tím něco udělat. Poohlédněte se po originálním stojánku na šperky a vyčleňte mu v koupelně místo. Oceníte jej hned z několika důvodů. Před koupelí na něj elegantně odložíte své šperky a ráno si zase vyberete ty, které se vám budou k aktuálnímu outfitu zrovna hodit. Vhodně zvolený stojánek se v koupelně postará o nápaditou dekoraci. Co si třeba vyrobit svůj vlastní?

Voděodolná tapeta

Ani s těmi nejhezčími kachličkami nevykouzlíte v koupelně takovou atmosféru jako s dobře vybranou tapetou. Navíc se jedná o variantu podstatně levnější. Tapety z vinylu jsou vysoce odolné vůči vodě, páře i vlhkému prostředí. Lze je snadno čistit mýdlovým roztokem. Do koupelny lze použít rovněž samolepicí a sklovláknité tapety. Platí, že vzory lépe zakryjí menší nerovnosti, a tmavé tapety mohou prostor lépe zútulnit než světlá klasika. A kdo říká, že jimi musíte oblepit celý prostor? Stačí vybrat jednu stěnu. Třeba tu, na kterou máte krásný výhled z vany. Co si přihodit do vany, když vás trápí bolesti nebo špatné spaní, zjistíte zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Hana Zagorová je v nemocnici kvůli komplikacím s koronavirem. Vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu o ni mají fanoušci strach

Fakta o psech, o kterých jste možná ještě neslyšeli nebo si...

Pokud chcete na jaře rozkvetlou zahradu, na zasazení...

Že váš dům trpí nadměrnou vlhkostí, poznáte docela...

Dopřejte své kočce doma malý ráj. Vyrobte jí místo k...

Světelné řetězy dodají interiéru příjemnou atmosféru....

Vřesy jsou typicky podzimní rostlina. Jejich pěstování v...

Zavřít reklamu