Proměna balkonu či terasy rychle a jednoduše? Zkuste pár osvědčených doplňků

Exterier 12. července 2019 | 22:39 — Anna Novotná
Nastává období, kdy trávíme více času na terase, než za zavřenými dveřmi domu. Chystali jste se letos okolí domu zvelebit, ale nebylo vám přáno? Poradíme vám, jak hodit terasu do gala během chvilky a za pár korun.
Dalších 6 fotografií v galerii
Nemusíte utrácet majlant, abyste si pobyt na terase či na balkoně užili / Internet

Kdo si chce během letošního léta užít každého teplého dne, do zásadnějších rekonstrukcí už se zřejmě před prázdninami pouštět nebude. Pokládka dlažby či případné zastřešení si žádá zkušeného řemeslníka i nemalé výdaje. Zásadní je však jedna věc: aby bylo na čem sedět a stolovat.

Pohodlné sezení je základ

Lavičky, křesílka, špalky, taburety. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv kombinaci zahradního nábytku, měl by odpovídat velikosti vaší terasy a počtu členů domácnosti a případných hostů. Jednotlivé kusy nábytku lze pořídit ještě teď, sehnat se dají v každém hobby marketu. Jestli máte menší terasu, poohlížejte se po takových, které nezaberou moc místa a zároveň poslouží svému účelu. Mohou to být sedací vaky nebo skládací nábytek, který vytáhnete z garáže, jen když k vám zavítá větší počet lidí.

Pokud zrovna šetříte, využijte klidně starší posezení, které máte doma, případně jej zkombinujte s novým a opatřete mu pohodlné polstry. Zakryjí případné nedostatky a terasa díky nim prokoukne během chviličky. Polštářky oceníte zejména při delším sezení. Můžete je zajímavě barevně nakombinovat a na večer doplnit staršími dekami. Jestli na to máte podmínky, neváhejte s koupí houpací sítě, kterou uvítají zejména mladší členové rodiny. Terase dodá šmrnc.

Nechte svou terasu rozkvést

Atmosféru na terase dokonale zpříjemní zahradní doplňky. Je na vás, čím si ji vyzdobíte – někdo dává přednost starším dekoracím s nádechem romantiky, jiný si raději opatří pro lepší vzhled několik moderních kousků. Co však udělá dojem na jakékoliv terase, jsou květiny. Okolí domu dodají život i barvu.

Pro zajímavější výsledný vzhled kombinujte různé truhlíky i květináče, některé zkuste zavěsit nebo využít stojan. Pomocí květin můžete terasu i přirozeně členit. Rostliny vždy vybírejte s ohledem na sluneční záření. Platí, že samozavlažovací nádoby vám usnadní práci s pravidelným zaléváním. Jak vyhnat z okolí domu otravné vosy? Vystačíte si s papírovými pytlíky, zjistíte zde.

Nezapomeňte na světla

Rozhodně nepodceňujte ani osvětlení. Pokud jste dosud seděli večer na terase při svíčkách, nevzdávejte se jich – jen si maličko přisviťte. Praktickým řešením jsou lucerny nebo solární lampy. Položit je můžete na zem nebo na stůl, případně umístit podél cestičky ke dveřím. Nebojte se kombinovat různé druhy nebo postavit několik luceren k sobě a vytvořit tak zajímavý osvětlený kout na terase. Dětem pro radost pověste na terasu pár lampionů.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nejoblíbenější zimní destinace v době covidové. Češi berou útokem malebný ostrůvek

Nejoblíbenější zimní destinace v době covidové. Češi...

Místa, která vás svou nedotčenou přírodou doslova...

Jedinečné mosty, které vám svojí originalitou vyrazí dech,...

Báječné koupání uprostřed zimní inverze. Ve střední...

Nechte se unést okouzlujícími výhledy a vydejte se po...

Záhady, které si lidstvo neumí vysvětlit. Podivné památky,...

Zavřít reklamu