Nový odstín změní vaši kuchyň k nepoznání. Jak přebarvit linku?

Kuchyně 01. listopadu 2019 | 13:17 — Marie Drahá
Je sice funkční, ale na pohled byste si možná představovali trochu něco jiného. Rádi byste změnili vzhled starší kuchyňské linky? Nátěr představuje jednu z nejlevnějších možností renovace. Dá se totiž zvládnout i svépomoci.
Dalších 6 fotografií v galerii
Stačí změnit barvu linky a vaše kuchyně dostane zcela jinou tvář / Internet

Kdo nemá na novou kuchyň, případně bydlí v pronájmu a nevyplatí se mu do ní investovat, obvykle zvažuje, jak starší typ linky oživit a zmodernizovat. Zatímco výměna dvířek patří k náročnějším způsobům renovace, tapetování nebo přebarvení zvládne doslova každý. Navíc nemusí vyjít nijak draho.

Jaké barvy zvolit

Omyvatelné lepicí tapety není vždy možné sehnat v barvě, kterou si představujeme a která by se do interiéru hodila. Chcete světle šedou, matnou bílou, starorůžovou, nebesky modrou? Jakékoliv odstíny je možné najít v prodejně s barvami. Jestli se chystáte přebarvit linku, sáhněte po barvách s označením DIY nebo shabby chic. Dobrým tipem jsou rovněž sady na patinu. Oprýskaný vzhled stále frčí.

Jak linku natírat

Pokud chcete, aby byl výsledek co pro to, dvířka vysaďte z pantů, odšroubujte kování a kompletně je odmastěte. Zvolit můžete benzinový technický čistič. Nyní se vyplatí dvířka alespoň zlehka vybrousit. Na pomoc si můžete vzít brusnou houbičku, která zbaví povrch veškerých nerovností a částečně i staršího vzhledu. Poté použijte vámi zvolený odstín, který je většinou nutné nanést několikrát. Čím? Záleží na vás. Někdo dává přednost štětci, někdo válečku. Další volbou je pak barva ve spreji.

Jak využít barvu

Zůstala vám barva? Pak s ní zkuste natřít i některé kousky nábytku v kuchyni. Místnost pak bude působit ucelenějším dojmem a vy se zbavíte obav, že nová linka ke staršímu nábytku nijak neladí. Zapojte fantazii a použijte k přebarvení kuchyně barev hned několik. Dobrou volbou jsou pastelové odstíny. Deset inspirací, jak řešit horní skříňky kuchyňské linky, najdete zde.

Jak prostor dotvořit

Je dost možné, že se staré kování nebo úchytky k nově natřené lince hodit nebudou. Neotálejte s jejich výměnou. Dekorace dělají své a nové úchytky se dají pořídit v hobby marketu za pár korun. Uvidíte, jak díky nim vaše stará kuchyň okamžitě prokoukne. Jestli toužíte po tom, aby linka působila kvalitnějším dojmem, pouvažujte nad výměnou pracovní desky. Několik centimetrů navíc jí dodá luxusnější vzhled a vás vyjde pořád levněji, než kompletně nová kuchyň.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci objevili záhadnou planetu. Je stará jako sám vesmír

Dopřejte svému králíčkovi tu správnou stravu

Několik tipů, jak v zimě pečovat o semišové boty. Vydrží...

Obyčejná lana i provazy dokáží interiéru dodat šmrnc....

Ušetřete peníze za nákup nových pokojovek. Jednoduše si je...

I pes může v zimě nastydnout. Naučte se nemoc poznat a...

Vyrobte si s vašimi dětmi domácí vodové barvy

Zavřít reklamu