Nenechte kabely a nabíječky válet po bytě. Zkroťte je pomocí zlepšováků

Tipy a inspirace 14. ledna 2020 | 12:34 — Marie Drahá
Stává se vám často, že potřebujete nabít telefon či tablet a dlouho vám trvá, než najdete ve spleti kabelů tu správnou nabíječku? Pokud vás žije v domácnosti víc, může to být někdy boj o nervy. Zkuste se mu příště vyhnout. Zorganizovat si kabely není totiž nic složitého.
Dalších 8 fotografií v galerii
Existuje celá řada způsobů, jak zkrotit kabely / Internet

Hledání nabíječek vám usnadní zvyk ukládat je stále na jedno a to samé místo. Může to být pracovní stůl, odkládací stolek u postele nebo prostor za televizí. Zkrátka místo, kde se nejčastěji pohybujete a budete mít tudíž své chytré přístroje stále při ruce. O klubko zamotaných drátů ale nikdo nestojí. Vyzkoušejte proto některý z následujících zlepšováků.

Vlastní organizéry vyrobíte za pár korun

Jestli preferujete rychlé a laciné řešení, vyrobte si organizér na kabely z ruliček od toaletního papíru. Stačí naskládat ruličky do menší či větší krabičky a kabely do nich jednoduše smotat. Každý bude mít vlastní přihrádku, takže nehrozí, že by se smotaly všechny dohromady. Máte jich hodně a potřebujete je označit? Není nic jednoduššího, než vzít kousek washi pásky a kabely si popsat.

Možná máte prodlužovací šňůru pod stolem a pod ní se vám motají různé druhy drátů. Přítrž jim učiníte jednou provždy díky kovovým klipům. Připněte je na hranu stolu a kabely provlečte jednotlivými úchyty. Dobrou službu vám prokáže také starší krabice, do níž vyřežete malé otvory a jimi pak protáhnete jednotlivé šňůry. Může být pod stolem poblíž zásuvek na elektřinu, kde ji nikdo neuvidí. Využít můžete rovněž samolepicí držáčky na kabely nebo oboustranný suchý zip, který nedovolí, aby šňůry vytvořily spleť. Dále čtěte: Kam doma ukrýt peníze, doklady a šperky?

Designové organizéry schovávat nemusíte

Elegantním řešením jsou pak organizéry na kabely, kterých existuje celá řada. Můžete vybírat z různých velikostí i designů. Dovnitř můžete umístit prodlužovací zásuvku, zapnout nabíječky a ven prostrčit jenom konektory. Na cesty se pak osvědčilo pouzdro na skladování kabelů, sluchátek a nabíječek, díky němuž budete mít všechny technické vymoženosti hezky po kupě.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vesmírná společnost SpaceX se zapisuje do dějin. Svou raketu dokázala použít už sedmkrát

Vyrobte si krásné vánoční ozdoby z korálků. Zabavit se...

Neodčervená kočka může nakazit vás i vaše děti....

Připravte si likér z černého bezu. Má vynikající účinky...

Židle musí umět víc, než jen zapadnout do interiéru. O...

Každému ptáčkovi se v zimě zavděčíte trochu jiným...

Vyrobte dětem krásný adventní kalendář. Třeba z krabiček...

Zavřít reklamu