Přinášíme vám několik nápadů, kam v kuchyni uložit neskladné poklice

Kuchyně 30. března 2021 | 09:34 — Klára Sanders
Asi největší problém, se kterým se v kuchyni často setkáme, je uskladnění věcí. Především velké hrnce a k nim patřící pokličky, které nejsou zrovna skladné. Vyzkoušejte několik tipů, jak lze pokličky úhledně skladovat.
Další 3 fotografie v galerii
Co hrnec, to jiná poklička / Depositphotos

Naskládat do kuchyně vše potřebné je opravdu umění. Kromě jiného má každá domácnost v kuchyni několik hrnců a k nim pokličky. Někdo si vystačí jen se dvěma, jiný jich má klidně deset i více. Každopádně pokličky patří mezi nádobí, které je nejhůře skladné. Přitom k vaření jsou potřeba a málokdo se bez nich obejde úplně.

V dnešní době se už na skladování pokliček velká kuchyňská studia zaměřují a pokud si necháváte ve studiu vyrobit kuchyň na míru, můžete ji mít už s promyšleným systémem speciálně určeným pro poklice. Většinou má podobu nejrůznějších výsuvných nízkých šuplíků nebo do posledního puntíku promyšlených stojanů zabudovaných v lince.

Jenže každá taková vychytávka něco stojí. Navíc ne každý si novou linku pořizuje, přitom touží po nápaditém a levném řešení, jak pokličky chytře uskladnit. Existuje celá řada nápadů.

Zadní strana dvířek je nevyužitý prostor

Jedním z nejčastějších řešení je využití zadní strany dvířek. Dají se zde přidělat nejrůznější úchyty, do kterých pokličky pohodlně zavěsíte.

Řešením mohou být i obyčejné háčky na ručníky, které stojí pár korun, přitom skvěle poslouží.

Na zadní stranu dvířek lze přišroubovat i speciální drátěný stojan na poklice, který koupíte například v domácích potřebách.

Skříňku si upravte podle vlastních představ

Někteří lidé si kvůli pokličkám upravili i vnitřek skříňky. Jednoduše například zmenšili poličku (zmenšili její hloubku) a ve vzniklém volném místě pak na stěnu korpusu přimontovali drátěný držák na poklice.

Toto řešení si ale musíte dobře promyslet, protože kvůli němu přijdete o nemalý úložný prostor, který by za normálních okolností mohl sloužit pro ukládání hrnců a pánví.

Přimontujte madla na zeď

Pokud máte doma pokliček opravdu hodně, budete je možná muset uskladnit i někde na očích. Na druhou stranu nejde o žádné nevzhledné řešení. Naopak můžete tím získat zajímavý dekorační prvek.

Stačí na zeď přimontovat madlo, do kterého pokličky jednoduše za středové ucho pověsíte. Při montáži ale myslete na to, že musíte nad madlem zajistit dostatek manipulačního prostoru, aby šly pokličky snadno vytahovat a zase schovat.

Na všechno existují stojany

Dalším řešením jsou stojany na pokličky. Těch existuje velké množství typů. Liší se rozměry, materiálem i celkovým provedením.

Rozdílná je samozřejmě i cena. V oblíbeném obchodě s nábytkem v severském duchu jsou už ale k dostání i pěkné stojany za 150 korun, takže nejde o položku, která by vás musela nutně zruinovat. Dát je můžete do šuplíku i skříňky, záleží jen na vás. Každopádně budou vaše pokličky úhledně srované a bez nutnosti přehrabování hned můžete sáhnout právě po té, kterou zrovna potřebujete.

Stojany lze sehnat i ve dřevěném provedení. Mají v podstatě podobu police a můžete je zavěsit rovnou na zeď.

Zajímavým a levným řešením je i pořízení obyčejného drátěného odkapávače nádobí. Dáte ho do skříňky a místo talířů do něj zasunete pokličky. Už se vám nebudou nikde povalovat bez ladu a skladu. Psali jsme také: I kvalitní nože si můžete snadno zničit, když budete dělat jednu chybu

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Zavřít reklamu