Moderní zásuvky a vypínače se ovládají dotykem nebo mobilem

Interier 25. ledna 2020 | 11:08 — Marie Drahá
Na první pohled jsou nenápadné, ale přicházíme s nimi do styku denně. Zásuvky a vypínače hrají v naší domácnosti velkou roli. Měly by splňovat mnohem víc než jen základní funkce. Hranatým plastovým krabičkám, které umožňují pouze zastrčit dovnitř kabel se dvěma vidlicemi, totiž pomalu odzvonilo.
Další 4 fotografie v galerii
Moderní zásuvky a vypínače nabízejí mnohem větší komfort / Internet

Zásuvky dávno nejsou něčím, co bychom měli v interiéru schovávat. Moderní zásuvky i vypínače se pyšní vytříbeným designem a nabízejí daleko větší komfort při každodenním používání. Kvalitní materiál navíc daleko déle vydrží.

Dříve byly v nabídce pouze obyčejné bílé nebo šedé zásuvky a vypínače. Dnes narazíte na velké množství různých typů. Kromě hranatých si můžete nechat nainstalovat do domu například kulaté, které se hodí ke skandinávskému stylu bydlení i do retro obydlí. Krabičky nemusejí být z plastu, ale klidně z hliníku, ze skla nebo ze dřeva. Vyjdou sice dráž, ale jen tak se neopotřebují. Na výběr jsou v různých barvách i s tlačítky různých tvarů. Jestli patříte k těm, kteří rádi mění dekorace a neustále vylepšují interiér, zaujmou vás transparentní vypínače. Jsou z průhledného plastu a do rámečku lze vložit libovolný motiv nebo obrázek.

Pohodlí nabízí USB porty i dotyk

Standardem se stávají v domácnostech zásuvky s USB porty. Odpadá hledání nabíječky a dobíjení chytrých telefonů i tabletů je tak mnohem pohodlnější. Do stěny si však můžete integrovat také TV zásuvky, centrální vysávání nebo pohybové snímače. Zásuvky si můžete nainstalovat tam, kde je nikdo neuvidí.

Pokud vám vadí cvakání tlačítek u světelných vypínačů, zvolte dotykové modely. Kromě možnosti zapnout a vypnout nabízejí stmívače, díky kterým si tlakem prstu jednoduše nastavíte požadovanou intenzitu světla v místnosti. Moderní vypínače jsou tiché a brzy si je oblíbíte.

Ovládejte je s mobilem odkudkoliv

Nelze zapomenout na inteligentní zásuvky, které umožní dokonalý přehled o spotřebičích a svítidlech prakticky odkudkoliv. K jejich obsluze postačí chytrý mobilní telefon, s nímž lze spínání automaticky načasovat. Není přitom nutné mít celou domácnost „smart“. Dobře fungují i jednotlivé modely, a to s připojením do internetové sítě. Moderní zásuvky a vypínače si zkrátka můžete pořídit přesně na míru vlastním potřebám. Věřte, že vám usnadní život.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nevšední víkend můžete prožít i za špatného počasí. Vstupte do světa fantazie i poznání

Nevšední víkend můžete prožít i za špatného počasí....

Dvě mouchy jednou ranou. Úchvatné vyhlídky i největší...

Tip na podzimní výlet. Vydejte se po stopách...

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem...

Praděda automobil, lahodné víno a legendární sýr. Ráj...

Malá, ale nesmírně krásná. Poznejte vavřínovou perlu...

Zavřít reklamu