Kusové koberce jsou praktické a trendy. Důležitý je výběr materiálu

Interier 13. listopadu 2017 | 15:43 — Anna Novotná
Koberce jsou bezpochyby módní, ale měly by ladit s nábytkem, barevnými tóny stěn i se závěsy. V posledních letech jsou oblíbené kusové koberce. Jsou praktické všude tam, kde naše nohy přicházejí do styku se studenou podlahou. 
Další 1 fotografie v galerii
Kusové koberce doplňují prostor každého bytového interiéru / Shutterstock

Koberce plní v interiéru hned několik funkcí. Velmi dobře pohlcují prach a nečistoty, tlumí hluk, zlepšují akustiku v místnosti a jsou příjemné i na dotek. A v neposlední řadě zkrátka vypadají dobře. Často se zdá, jako by místnost bez koberce nebyla kompletní.

Rozměry kusových koberců

Pokud se rozhodnete pro koupi, můžete vybírat ve stálé nabídce i ve výprodeji kusových koberců. Kusové koberce pořídíte v mnoha rozměrech. Běžné jsou ty, jejichž šířka se pohybuje od 40 až do 200 cm. Na délku pak mohou měřit od 60 až do 290 cm. Tvar a rozměry kusového koberce vám doporučujeme zvolit i podle velikosti místnosti. V případě obývacího pokoje se bude koberec vyjímat před sedací soupravou, v ložnici je zase ideální volbou k manželské posteli. Jestliže zvolíte dětský kusový koberec, počítejte spíše s menším provedením. Nejoblíbenější a nejprodávanější jsou koberce o velikosti 120 x 170 cm.

Vyznáte se v materiálech?

K výrobě většiny koberců se využívá kombinace přírodních a syntetických vláken – tím je zaručena odolnost, trvanlivost a pružnost. Někdo dává přednost čistě umělým vláknům, jako jsou polyamid, polypropylen nebo polyester – z nich se vyrábějí tzv. zátěžové koberce, které se hodí do hodně namáhaných prostor, třeba kuchyní, chodeb nebo kanceláří. Zcela jiná písnička je vlna a ostatní přírodní materiály (bavlna, sisal, mořská tráva, konopí či kokosové vlákno), které jsou velmi příjemné na dotek a vyznačují se dlouhou životností. Vlněné koberce ale nejsou vhodné do domácnosti s alergiky nebo osobami s dýchacími potížemi, ti by měli volit spíše syntetickémateriály. U vlněného koberce musíte také počítat s vyšší cenou.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Zavřít reklamu