Na co se zaměřit při výběru obrazů do koupelny

Koupelna 07. května 2020 | 15:09 — Marie Drahá
Obrazy umí zútulnit obývací pokoj, předsíň a stejně tak koupelnu. Přemýšlíte, jak si volnou stěnu ozdobit a jaký motiv zvolit? Vybírat můžete z nástěnných obrazů speciálně určených do koupelny nebo jednoduše zašmátrat v rodinném albu. Držte se při tom několika zásad.
Dalších 5 fotografií v galerii
Pří výběru obrázků je důležité myslet také na barvy / Internet

Tvrzení, že se do menších místností obrazy nehodí, je mylné. Prostor by měl „dýchat“, abyste se v něm cítili dobře. Pokud máte ale dojem, že vám na některé ze stěn v koupelně něco chybí, není nic snazšího, než si na ni zkusit pověsit jeden či více obrázků. Jestli netrváte na originálu, vyjde vás tato dekorace doslova na pár korun.

Hodí se voda, kamínky i portréry

Koupelna je místem, kde převážně relaxujeme a odpovídat by tomu měla i tématika zvolených dekorací. Vhodné jsou obrázky s motivem vody, pláže, ryb, mušlí, dun i majáků. Stejně dobře se v ní vyjímají abstraktní díla v modrých barvách a nakonec i rodinné snímky z dovolené, na nichž se vám podařilo hezky zachytit přírodní scenérie.

Chybu neuděláte ani s florálními motivy, hezky vypadají na stěnách také černobílé akty nebo polonahé snímky vašich nejmenších. Vše je jen otázkou vkusu. Dále čtěte: Barva roku v koupelně. Odstíny modré v ní letos nemohou chybět.

Jakou zvolit velikost

Velikost nástěnného obrazu by měla odpovídat ploše, kterou pro něj máte určenou, pochopitelně také velikosti samotné koupelny. Zatímco prostornou koupelnu můžete zkrášlit velkoformátovým obrazem, do menších místností se hodí spíš středně velké obrazy nebo několik menších. Širšího dojmu docílíte tehdy, pokud pověsíte několik obrázků vedle sebe. Líbivé jsou například vícedílné obrazy. A podobně to funguje i naopak.

Pozor na materiál

Obrazy do koupelny zřejmě nepatří mezi dekorace, za které byste chtěli utrácet velké peníze. Přesto se raději vyvarujte nákupu super levných rámečků z obchodních řetězců. Koupelna je místem, kde se drží hodně vlhkosti, brzy byste tak o své dekorace mohli přijít. Dobrou volbou jsou dekorativní panely, skleněné či lakované obrazy, případně s klínovým rámem. V případě vlastních fotografií vsaďte na kvalitnější rámy. Netřeba připomínat, že originály jsou na vodu obzvlášť citlivé.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

I takhle může vypadat dovolená. Zážitek, na který do konce života nezapomenete

I takhle může vypadat dovolená. Zážitek, na který do konce...

Pozor na změny platné od příštího týdne. Cestovatelům se...

Ohřejte se u moře. Tipy, kam vyrazit za teplem během...

Světový unikát, který vám vyrazí dech. Co všechno byste...

Změny, které by vám neměly ujít. Covidový semafor se opět...

Barevný podzim vybízí k cestování. Navštivte kouzelná...

Zavřít reklamu