Moderní klimatizace neslouží jen k ochlazení vzduchu v místnosti. Umí toho daleko víc

Spotřebiče 14. června 2020 | 15:15 — Marie Drahá
V letních měsících, kdy se před horkem neschováme ani ve vlastním obýváku, oceníme více než kdy jindy dobrou klimatizaci. Pořídit si ji znamená hned několik výhod. Kromě ochlazování vzduchu se s ní dá i vytápět nebo čistit vzduch. To vše pomocí jediného tlačítka.
Další 3 fotografie v galerii
Kvalitní klimatizace je v letních měsících k nezaplacení / Depositphotos

Záleží na vás, jestli dáte přednost nástěnné klimatizaci, anebo mobilní, kterou lze libovolně přenášet z místa na místo. Obyčejně nemá takový výkon jako nástěnná, na druhou stranu je levnější a v mnoha ohledech praktičtější.

Oba typy klimatizace prošly za poslední roky obrovským vývojem. Modely, které byly k dostání před deseti lety, se už s dnešními přístroji nemohou srovnávat. Moderní klimatizace totiž nabízejí celou řadu užitečných funkcí.

Vytápění místnosti

Funkce, kterou oceníte zejména v tzv. přechodovém období, kdy je venku poměrně teplo, ale v domě je stále chladno. Hodí se i pro okamžiky, kdy potřebujete místnost rychle zahřát, než se naplno rozběhne topení. Tento typ vytápění se používá spíše nárazově a nabízí jej už většina klimatizací.

Odvlhčování vzduchu

Zatímco v zimě bojujeme doma obvykle se suchým vzduchem, v horkých dnech to může být naopak. Jestli potřebujete snížit vlhkost v místnosti, která přeje plísním i roztočům, může být moderní klimatizace dobrou volbou.

Čištění a filtrace

Jde o funkci, na které jsou postaveny čističky vzduchu. Moderní klimatizace disponují filtrem, který sbírá ze vzduchu nečistoty. Na rozdíl od starších modelů se jedná o velmi účinný HEPA filtr, který si poradí také s nejrůznějšími pachy nebo kouřem. Ocení jej především alergici.

Časování přístroje

Jestli se nechcete doma pařit v okamžiku, kdy přijdete z práce, stačí si na klimatizaci nastavit přesnou hodinu a požadovanou teplotu. Po příchodu domů můžete rovnou relaxovat v příjemně ochlazené místnosti.

Chytrý spotřebič

Není žádným překvapením, že také vybrané moderní klimatizace se dají napojit na systém chytré domácnosti, díky čemuž se dají ovládat prostřednictvím smartphonu kdykoliv a prakticky odkudkoliv.

Dálkové ovládání

Mít v ruce ovladač nemusí být jen otázkou komfortu, v některých případech je nezbytným doplňkem klimatizace umístěné pod stropem. Často bývá opatřen menším informačním displejem, který zobrazuje funkce i požadovanou teplotu v místnosti. Dále čtěte: Jak a kde nechat přespat návštěvu v malém bytě.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit...

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co...

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají...

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených...

Změna na cestovatelském semaforu. Netýká se i vaší...

Buďte v obraze. Další změna podmínek cestování platná od...

Zavřít reklamu