Dřevěné doplňky do bytu si zvládnete vyrobit i sami. Využijte zbytky

Interier 28. června 2020 | 13:00 — Marie Drahá
Máte rádi dřevo? Zkuste si z něj vyrobit vlastní interiérové dekorace. Jejich výroba není tak složitá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Tvořit můžete ze starých palet, ale i z rozebraných kousků nábytku, staršího plotu, obložení či odřezků, které najdete při procházce v lese.
Dalších 7 fotografií v galerii
Kusy kulatiny vypadají v interiéru velmi působivě / Depositphotos

Dřevo je nadčasové a doplňky, které si z něj vyrobíte, můžete využít jak doma, tak na zahradě. Potěší vás tím spíš, když je můžete prohlásit za své vlastní. Práce se dřevem je fascinující a věřte, že jakmile jednou začnete, jen tak vás neomrzí. Vrhněte se do dobrodružství. I ze zbytků lze vytvořit atraktivní dekorace.

O dřevěných paletách už toho bylo napsáno spoustu. Jedná se o poměrně levný recyklovatelný materiál, z něhož jednoduše vyrobíte květinovou stěnu, zahradní nábytek nebo jednoduchou postel. My se nyní ale zaměříme na doplňky z takových kusů dřeva, které by mnozí už předem považovali za odpad.

Co budete potřebovat

Pro jednoduchou práci se dřevem se hodí nářadí, které většinou nechybí v žádné dílně:

  • pilka
  • hoblík
  • vrtačka
  • lepidlo
  • dláto

Dekorace z dřevěných koláčů

Plátky dřeva z kulatiny se dají v interiéru využít na několik různých způsobů. Poslouží jako podložky pod hrnky nebo pod skleničky, pokud si s nimi trošku pohrajete, vyrobíte z nich efektní svícen na malou čajovou svíčku. Dřevěnými koláči si můžete orámovat zrcadlo nebo vytvořit zajímavou nástěnnou dekoraci.

Podložka z dřevěných hranolů

Jednoduše využít se dají také zbytky menších hranolů. Nalakujte je ve stejném odstínu, poskládejte k sobě, všechny provrtejte po stranách a dírami protáhněte pevný provaz, který hranoly po obou stranách spojí. Vlastnoručně vyrobenou podložku využijete při výstupu ze sprchy nebo na terase. Z menších kousků hranolů si můžete vyrobit jednoduché miniaturní domky, které slepíte k sobě a ozdobíte jimi stěnu dětského pokoje.

Čelo postele ze starých latěk

Nemáte u postele čelo a uvažujete, že si pořídíte novou? Zkuste si vyrobit své vlastní! Postačí vám několik stejně dlouhých a silných laťek, které natřete libovolným odstínem a stlučete k sobě. Pomocí vrutů připevníte konstrukci na zeď a pokud budete moc šikovní, můžete si do něj namontovat z každé strany i malou lampičku.

Staronové obložení na chodbě

Dřevěné obložení se znovu vrací do módy a hodí se především do rustikálního či venkovského interiéru. Nezapomeňte starší laťky přebrousit, natřít libovolným hnědým odstínem, případně na bílo, dodat dřevu patinu a přibít na stěnu. Dřevěné obložení oceníte především v zimě, protože krásně izoluje. Kdo si chce vyhrát, ozdobí si obložení libovolnými ornamenty.

Kouzelné dekorace ze zbytků v lese

Najít při procházce lesem zajímavý plát dřeva není takový problém. Kvůli ničivému kůrovci jsou lesáci nuceni kácet jeden smrkový porost za druhým, čehož můžete využít ve svůj prospěch. Z plátu dřeva, který doma klasicky ošetříte, může vzniknout servírovací tác, originální nástěnné hodiny, dekorační rám na květiny, ale dokonce i takové věci, jako je stolička či ministolík, pokud dřevu přišroubujete nohy.

Pařezy jako originální doplněk

Z větší kulatiny či pařezů si vytvoříte na zahradě zajímavé sezení. Využít je však můžete také v interiéru, kde poslouží jako odkládací stolek na květiny, konferenční nebo noční stolek. Nezapomeňte dřevo předem ošetřit, aby vydrželo co nejdéle a vynikla jeho krásná struktura. Dále čtěte: Oživte svůj domov. Zkuste si vystavit obrázky nebo rodinné fotografie s nápadem.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Mystická místa, kde vám bude buď neskutečně dobře, nebo se budete neskutečně bát

Mystická místa, kde vám bude buď neskutečně dobře, nebo se...

Poznejte fascinující zemi divoké přírody, kouzelných...

Je čas oprášit lyže. Nejlepší střediska, kde rozhodně...

Poznejte tropický ráj. Zemi čaje, spalujícího slunce a...

Fascinující zahrady světa. Nechte se okouzlit záplavou...

Bohatství, nádherná příroda a úsměvy od ucha k uchu. Tady...

Zavřít reklamu