Jak se starat o dětský bazén, aby voda v něm zůstala čistá co nejdéle

Exterier 02. srpna 2020 | 10:17 — Marie Drahá
Pořídit dětem nafukovací bazén může být v konečném důsledku pořádná dřina. Nehledě na to, že pravidelná výměna vody i její ohřívání může přijít pěkně draho. Přemýšlíte, jak dopřát dětem zábavu, ale přitom na bazénu neprodělat? Zde je několik tipů.
Další 3 fotografie v galerii
Nejlepším řešením je použít bazénovou vodu večer na zalévání / Pixabay

Při výběru bazénu se nenechte zmýlit líbivou reklamou a pořiďte dětem takový, který skutečně využijí. Chce to zvolit optimální velikost. V příliš malém si moc zábavy neužijí, zbytečně velký naopak pojme víc vody a znamená také více starostí. Není nic horšího, než muset každý druhý den vylévat z bazénu stovky litrů vody, čistit jej a napouštět za drahé peníze novou – v horším případě studenou vodu ještě ohřívat vlastnoručním nošením horkých kýblů.

Nafukovací bazény jsou většinou bez filtrace, což logicky znamená, že voda v nich sama o sobě v horku dlouho nevydrží. Jak se tedy o takový bazén co nejlépe starat? Řešení je několik. Pokud se jedná o bazén pro nejmenší děti, nejvhodnější je skutečně ráno bazén napustit vodou, večer s ní zalít kytky, bazén vysušit a na druhý den napustit znovu čistou vodu. S malým bazénem se manipuluje poměrně snadno a dopřát dětem v horkých dnech denně čistou vodu nemusí být nijak finančně náročné.

Solární plachta vodu chrání a prohřeje

Jestli chcete, aby voda vydržela aspoň pár dní, nezapomeňte si pořídit na bazének plachtu. Existují dokonce solární plachty, které jej udrží v čistotě a navíc prohřejí. Během toho, co je bazén vystavený slunci, je ovšem nutné sbírat z hladiny napadané listí, trávu i hmyz. Nejlépe to jde pomocí sítěk, které dobře zachytí jakoukoliv nečistotu.

Řasu lze posbírat kartáčem

I přesto se už během dvou dní začne na dně a bocích bazénu tvořit sliz, který způsobuje tvorba řasy. Tu je třeba mechanicky odstranit, nejlépe pomocí speciálního kartáče. Nečistoty okamžitě vyplavou a jednoduše je lze nabrat síťkou. Zelené vodě zabrání pravidelná kontrola pH a dalších vlastností, které lze zjistit pomocí indikátorů.

Existují i bezchlórové přípravky

Většina rodičů nejmenších dětí se chemii do nafukovacích bazénů vyhýbá. Přesto existují šetrnější přípravky, dokonce i bezchlórové, které vychytají veškeré řasy ve vodě a jsou určeny výhradně pro dětské bazénky. I těm můžete dát šanci. Dále čtěte: Zaostřeno na solární panely. Jak fungují a jaký typ se vyplatí vybrat.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nová raketa společnosti Virgin Orbit poprvé vzlétla do vesmíru. Vynesl ji speciálně upravený Boeing 747

Pokud si pořizujete koťátko, je velmi důležité dopřát mu...

Klasický versus elektrický zavařovací hrnec. Vyberte si ten...

Kořenová čistička je přírodní, vyčistí odpadní vody...

Ne každý pes je vhodný na běhání. Plemena s krátkým nosem...

Svíčka z pomeranče nepotřebuje ani vosk, ani knot. Vyrobíte...

Lopatkovec je nenáročný, někdy ale přestane kvést nebo mu...

Zavřít reklamu