Připravte zahradní domek na zimu. Vyberte si vhodnou variantu topení

Exterier 18. srpna 2021 | 10:36 — nov
Zahradní domky nejčastěji slouží jako sklad sezonního nářadí. Je-li větší, může posloužit i jako dílna nebo poskytnout prostor pro posezení s přáteli. Abyste je mohli přivítat i v zimě nebo kutit, bude nutné vyřešit jeho vytápění.
Další 3 fotografie v galerii
Zahradní domky se dají vytápět / Pixabay

Možností pořízení vhodného topení do menších prostor je několik. Dnešní přístroje a systémy už nejsou tak finančně náročné jako dřív. Navíc jsou výkonnější a energeticky šetrnější.

Infrapanely

Tyto tepelné panely vyzařují takzvané sálavé teplo. Principiálně ohřívají objekty a osoby, nikoliv vzduch. Tím pádem nemusí být tak výkonné a přitom poskytují vynikající tepelnou pohodu. Infrazářiče mohou vypadat například jako obrazy, proto mohou být velmi estetickým doplňkem interiéru. Toto řešení je vhodné i pro alergiky, jelikož nezpůsobuje víření prachu. Navíc neprodukuje žádné škodliviny, proto jej lze bezpečně použít i v uzavřených prostorách.

Infrazářiče účinkují velmi rychle. Jsou lehké, cenově dostupné a jsou přenosné. Halogenové a infračervené zářiče ohřívají vzduch v prostoru, kam je namířená jejich parabola, proto musí být vhodně umístěné. V nabídce prodejců jsou různě výkonné přístroje, pořídit si tedy můžete přesně ten, který bude vyhovovat velikosti vyhřívaného prostoru. K jeho provozu postačí pouze elektrická zásuvka.

Rychlý ohřev vzduchu

Teplovzdušné ventilátory fungují tak, že elektrický proud rozžhaví topné spirály a ventilátor se postará o distribuci teplého vzduchu do prostoru. Výhodou je, že se vzduch ohřívá velmi rychle. Nevýhodou pak to, že tyto přístroje nemají tepelnou setrvačnost a po vypnutí ihned přestávají hřát. Nejsou také vhodné pro alergiky, jelikož víří prach. Čtěte také: Jakou zeleninu vysadit v srpnu, abyste stihli sklidit ještě na podzim

Klasický přímotop

Klasický elektrický přímotopný konvektor funguje tak, že zespodu nasává studený vzduch, který se průchodem přes přímotop ohřívá a do místnosti se nakonec shora vrací vzduch horký. Tento druh vytápění je energeticky náročný. Výhodami jsou přenosnost přístroje, tepelná setrvačnost a dobrá využitelnost v malých prostorech. Alergici jej ale neocení, protože se na topném tělese přepaluje usazený prach.

Zdroj: Garden Affairs.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Smrtící jezero na hranicích Rwandy zabilo stovky lidí. Lidé ho využili jako zdroj energie

Interiér ve venkovském duchu vypadá dobře, je nadčasový a...

Jak snadno navrátit chuť i křupavost gumovým rohlíkům

Výborný recept na langoše s jogurtem. Za pár minut budete...

Mytí auta v zimě: Některým vozům může být přehnaná...

Udělejte si smažený sýr z hrnku podle receptu Ládi Hrušky....

Cukrovkáři mohou zahradu přizpůsobit svým potřebám....

Zavřít reklamu