Romantika na terase za pár korun. Co si na ni nesmíte zapomenout pořídit?

Exterier 13. dubna 2018 | 15:22 — Marie Drahá
Terasa u domu doslova vybízí k večernímu posezení – a nejen to. Je skvělým místem pro setkání se sousedy, přáteli nebo rodinné oslavy v menším kruhu. Nezapomínejte na osvětlení! Krásným doplňkem jsou lucerny, solární svíčky a staré dobré lampiony.
Dalších 7 fotografií v galerii
Správné osvětlení dodá terase neopakovatelnou atmosféru / Shutterstock

S příchodem jara začínají využívat lidé terasy u domů čím dál častěji. Ochotni překousnout i chladnější teploty se těší na nástup příjemnějších ročních období. Patřičnou atmosféru, která i pocitově zahřeje, dodá prostorám venkovní osvětlení.

Nasnadě je takové, které nevyžaduje připojení do elektřiny. Ten správný nádech romantiky se postará o to, že terase začnete dávat brzy přednost před pohodlnou pohovkou v obýváku.

Lucerny

Seženete je v různých velikostech i provedeních. Do venkovních prostor si můžete dovolit i větší kousky. Záleží už jen vás, zda dáte přednost kovovým či dřevěným. Terase dodají nádech vintage nebo provence. Dbejte jen na to, aby byly pokud možno z nerezového materiálu, případně ošetřeny proti korozi. Dovnitř může jít svíčka dle vašeho výběru. Pokud nechcete hlídat plamen, využijte solárních svíček nebo svítidel na baterku. Atmosféru vykouzlí stejně příjemnou.

Solární svíčky

Útulné prostředí vytvoří večer na terase i samotné solární svíčky. Osvětlit jimi můžete stůl nebo orientační body na terase nebo na zahradě, aby hosté nezabloudili. Solární svítidla povýšíte ještě na jiný level, pokud je vložíte do zavařovaček! Svíčku je nutné do sklenice připevnit. Pak už stačí jen obvázat lýkem či provázkem a zavěsit kamkoliv – na terasu, ale klidně třeba i na strom. Poradíme vám také, jak si vytvořit na terase soukromí.

Lampiony

Nic nevykouzlí na terase tak slavnostní atmosféru jako solární lampiony – a to doslova za pár korun. Můžete je zavěsit do rohů slunečníku, podél terasy nebo na větve stromu. Solární panely je třeba nastavit tak, aby byly co nejvíce vystaveny slunci a vydržely večírek. Nabíjecí lampiony bývají opatřeny i vypínačem – takže je možné si je nabít a vyšetřit pro zvláštní příležitost. Venkovnímu posezení dodají neopakovatelnou atmosféru. Lampiony seženete v různých velikostech a barevných provedeních.  

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd a nejmodernějších atrakcí. Objevte Siam Park na ostrově Tenerife

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Malaga známá neznámá aneb turistické highlighty i místa,...

Letní dovolená u moře: Tipy na nejkrásnější pláže v...

Co země, to jiná pravidla. Za co vás čeká v zahraničí...

Letní dovolená v Čechách: Pět kouzelných míst, které...

Plánujete ideální letní dovolenou? Navštivte smaragdový...

Zavřít reklamu