Konec poskakování. Výhody kamenného koberce oceníte zejména v létě

Exterier 02. června 2018 | 13:35 — Marie Drahá
Vjezdy do domu, terasy i schodiště si zaslouží hezký povrch. Přemýšlíte jaký? Léty prověřený je kamenný koberec. Na rozdíl od kachlí se totiž ve vedrech nerozpaluje a v zimě tolik neklouže. Má přírodní vzhled a běžně se už používá i v interiéru.
Dalších 7 fotografií v galerii
Nápaditý, odolný a s dlouhou životností. Takovými vlastnostmi se pyšní kamenný koberec. / Shutterstock

Na oblibě získal kamenný koberec i díky tomu, že slouží jako vyrovnávka. Není totiž nutné jej pokládat na ideálně rovný terén, který naopak kachličky vyžadují. Další výhodou je fakt, že si jej šikovní kutilové zvládnou natáhnout i sami – v exteriéru, ale i uvnitř domu. Z kamínků lze vytvářet nejrůznější dekory, mozaiky a vytvořit si tak skutečně originální povrch.

Na jaká místa jsou kamínky vhodné?

Koberec z kamínků se běžně používá jako finální varianta v případě tvorby nového povrchu, ale také při renovaci starších ploch. Kolem domu najde využití na terasách, chodnících, balkonech i schodištích. Položit jej můžete na příjezdové cesty, garážová stání, v okolí bazénu nebo díky něj vytvořit dekoraci uprostřed zahrady. Využít lze přitom říční i mramorové kamínky, existuje bezpočet různých dekorů. Romantiku na terase vytvoříte za pár korun. Co si na ni nesmíte zapomenout pořídit, jsme psali zde.

Interiéru sluší na zemi i na stěně

Kamínky se dnes běžně vykládají podlahy v interiéru a zkušenosti jsou vesměs pozitivní. Na rozdíl od použití ve venkovním prostředí se vyhlazují více do hladka, aby umožnily příjemnější chůzi. Kamenný koberec se dokonce používá k lince místo kachliček nebo na stěnu za televizi. Vypadá to neotřele a originálně.

Položený je za jediný den

Pro tento povrch navíc mluví jeho další vlastnosti: má dlouhou životnost, je mrazuvzdorný, snadno tvarovatelný, beze spár, po vytvrzení také zdravotně nezávadný. Je odolný vůči solím i nejrůznějším chemikáliím. Položený je do 24 hodin, za další den po něm můžete chodit. Zatížit se doporučuje po týdnu.

Údržba není nijak náročná

Obáváte se údržby kamenného koberce? Můžete na něj podle výrobce smetákem, škrabkou s gumovou násadou, tlakovou vodou do 40 °C i párou. V zimě i s frézou, ale bez řetězů. Odolné skvrny jdou dolů benzinem či acetonem.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově krásné cyklotrasy

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově...

Češi budou o letošních dovolených trhat rekordy. Důvodů je...

Na co se musí Češi připravit při cestách do zahraničí....

Krásná země, nad kterou se nevyplatí ohrnovat nos. Za...

Potěšte tělo i mysl. Místa, kde vás budou dokonale...

Objevte perly Jadranu, na nichž se vaše dovolená promění v...

Zavřít reklamu