Konec poskakování. Výhody kamenného koberce oceníte zejména v létě
Na oblibě získal kamenný koberec i díky tomu, že slouží jako vyrovnávka. Není totiž nutné jej pokládat na ideálně rovný terén, který naopak kachličky vyžadují. Další výhodou je fakt, že si jej šikovní kutilové zvládnou natáhnout i sami – v exteriéru, ale i uvnitř domu. Z kamínků lze vytvářet nejrůznější dekory, mozaiky a vytvořit si tak skutečně originální povrch.
Na jaká místa jsou kamínky vhodné?
Koberec z kamínků se běžně používá jako finální varianta v případě tvorby nového povrchu, ale také při renovaci starších ploch. Kolem domu najde využití na terasách, chodnících, balkonech i schodištích. Položit jej můžete na příjezdové cesty, garážová stání, v okolí bazénu nebo díky něj vytvořit dekoraci uprostřed zahrady. Využít lze přitom říční i mramorové kamínky, existuje bezpočet různých dekorů. Romantiku na terase vytvoříte za pár korun. Co si na ni nesmíte zapomenout pořídit, jsme psali zde.
Interiéru sluší na zemi i na stěně
Kamínky se dnes běžně vykládají podlahy v interiéru a zkušenosti jsou vesměs pozitivní. Na rozdíl od použití ve venkovním prostředí se vyhlazují více do hladka, aby umožnily příjemnější chůzi. Kamenný koberec se dokonce používá k lince místo kachliček nebo na stěnu za televizi. Vypadá to neotřele a originálně.
Položený je za jediný den
Pro tento povrch navíc mluví jeho další vlastnosti: má dlouhou životnost, je mrazuvzdorný, snadno tvarovatelný, beze spár, po vytvrzení také zdravotně nezávadný. Je odolný vůči solím i nejrůznějším chemikáliím. Položený je do 24 hodin, za další den po něm můžete chodit. Zatížit se doporučuje po týdnu.
Údržba není nijak náročná
Obáváte se údržby kamenného koberce? Můžete na něj podle výrobce smetákem, škrabkou s gumovou násadou, tlakovou vodou do 40 °C i párou. V zimě i s frézou, ale bez řetězů. Odolné skvrny jdou dolů benzinem či acetonem.