Zatopte si na terase a užívejte si ji celou zimu

Exterier 29. listopadu 2019 | 14:46 — Marie Drahá
Zazimovali jste svou terasu a chystáte se na ní znovu zahájit sezonu až na jaře? Děláte chybu. Venkovní prostor u domu si můžete užívat i v zimě. Obzvlášť na Vánoce bývá atmosféra na terase přímo kouzelná. Stačí si jen pořídit vhodné topidlo.
Dalších 5 fotografií v galerii
S příchodem zimy sezona na terasách nekončí / Internet

Každé topení není vhodné pro jakékoliv prostory, záleží také na tom, kolik času v zimě hodláte na terase trávit a za jakého počasí. To všechno hraje při výběru topidla svou roli. Zatopit si můžete za pomoci elektřiny nebo spalování plynů. Od toho se pak odvíjí pořizovací cena a následné náklady za energie.

Plyn ohřeje vzduch rychle, zima vám nebude

Nejčastější volbou bývá plynové zahradní topidlo, které ohřívá vzduch kolem hořáku. Je dobré mít v zásobě několik propan-butanových láhví, díky kterým měníte zásobník. Výhodou tohoto topidla je rychlý ohřev vzduchu i vysoký výkon. Lze jej umístit takřka kamkoliv. Pokud si vyberete takové, které je vybaveno regulátorem, můžete si navíc nastavit teplotu podle vlastního přání. Netřeba připomínat, že plynové topidlo lze používat pouze tam, kde je zajištěn stálý přísun čerstvého vzduchu. Jinak hrozí riziko udušení.

Elektrický panel je dražší, zato jej využijete i v létě

Druhou možností je přitopit si za pomocí elektřiny. K tomu však potřebujete na terase zásuvku. K ohřívání vzduchu funguje v tomto případě topná spirála nebo článek, obojí je prakticky bezúdržbové. Předností elektrického topidla je, že si na něm teplotu nastavíte poměrně snadno. Využijete jej navíc i v létě coby větrák, mívá totiž zabudovaný ventilátor. Nevýhodou je bohužel nákladnější provoz.

Infrazářič nemá výkon, ale dá se s ním cestovat

Elektrickou zásuvku si žádá také venkovní infrazářič. Vzduch ohřívají infračervené paprsky, jejichž teplotu ovládáte pouhým stiskem tlačítka. Lze je nastavit do konkrétního prostoru, bohužel mají nižší výkon než předchozí varianty. Hraje pro ně ale skladnost a víceúčelovost. Snadno si přístroj zabalíte na jaro nebo na podzim pod stan.

Při koupi se zajímejte o spotřebu i životnost

Ať už vyberete zahradní topidlo jakékoliv, počítejte s tím, že čím vyšší je maximální topný výkon, tím vyšší bude cena i náklady za provoz. Jestli chcete, aby vám topidlo déle vydrželo, vybírejte voděodolné či nerezové, které odolá vlivům počasí. Dále čtěte: Čím si ozdobit terasu či zápraží v zimě? Tipy na několik levných dekorací najdete zde.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Seriálová hvězda Radim Fiala alias doktor Hanák: Praktikuji rozumný adrenalin

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Zavřít reklamu