Elegantní řešení kabelů v domácnosti. Nainstalujte si zásuvky tam, kde je nikdo neuvidí

Interier 02. ledna 2020 | 12:46 — Marie Drahá
Elektrické kabely dokážou zkazit dojem i v tom nejvkusnějším interiéru. Pokud je neschováte za nábytek nebo jim neopatříte lišty, táhnou se po zemi a jsou navíc lákadlem pro malé děti. Překáží vám? Schovejte zásuvky do podlahy.
Další 4 fotografie v galerii
Zásuvky v podlaze jsou nedílnou součástí moderního interiéru / Internet

Podlahové zásuvky jsou k mání už hezkých pár let, v domácnostech ale zatím tolik k vidění nejsou. Nejelegantnějším řešením je totiž počítat s nimi při stavbě nového domu, případně během rekonstrukce. Vyžadují totiž zásah do elektrických rozvodů, podlahy i stěn, pokud se hodláte zbavit zásuvek původních. Instalace se ale vyplatí.

Zásuvky jsou neviditelné

Elektroniky v moderním interiéru přibývá a krom televize, která má obvykle v domácnosti své stále místo, je třeba co chvíli zapojit v některé části místnosti lampu, reproduktory či počítač. Se zásuvkami v podlaze to není žádný problém. Zásuvkový podlahový box, který bývá umístěn v prostoru, vás zbaví dlouhých kabelů. Přístup k němu je mnohem pohodlnější, navíc viditelný jen tehdy, kdy jej skutečně využíváte.

Víko lze nechat vyniknout, ale i skrýt

Box se zásuvkami je totiž ukrytý pod víkem, které lze překrýt jakoukoliv krytinou. Buď může s podlahou splývat, nebo jej necháte vyniknout v podobě hliníku, nerezu či mědi. Když chcete něco zapojit do elektřiny, víko jednoduše odklopíte nebo vysunete a šňůry protáhnete malými drážkami. Podlahové zásuvky jsou nejen praktické, ale i velmi designové.

Podlahové topení ani větší zátěž jim nevadí

Zásuvkové boxy lze nainstalovat i do dvojitých podlah - například v podkroví. Další praktické tipy, které vám zpříjemní a usnadní život v podkroví, najdete zde. Také jejich rozmístění je však dobré si v bytě pečlivě rozvrhnout. Nejčastěji se umísťují pod stůl, poblíž sedací soupravy, k reproduktorům. Není problém je položit v blízkosti podlahového topení a nevadí jim ani větší zatížení.

Hodí se i na terasu nebo na zahradu

Podlahové zásuvky mohou být praktickým řešením také v exteriéru. Hodí se na terasu,, příjezdovou cestu ke garáži i do zahrady. Venkovní varianty se dají pořídit vodotěsné, schováte je pod dlažbu i do trávníku. Box lze doplnit nástavcem, který najde uplatnění také v interiéru.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bára Basiková si připomíná 30 let od vydání svojí první desky

Hrabat listí, nebo nechat být? Užitečné informace, které...

Nové využití pro staré noviny. Leští, absorbují vlhkost i...

Stačí třicet kaštanů a připravíte mast, která uleví...

Šípky dokáží výrazně pomoci s imunitou. Nálož zdraví z...

Pro koho je kočka ideálním společníkem a kdo by se jí měl...

Pařezy můžete odstranit jinak než tvrdou prací. Pomůže...

Zavřít reklamu