Elegantní řešení kabelů v domácnosti. Nainstalujte si zásuvky tam, kde je nikdo neuvidí

Interier 02. ledna 2020 | 12:46 Marie Drahá
Elektrické kabely dokážou zkazit dojem i v tom nejvkusnějším interiéru. Pokud je neschováte za nábytek nebo jim neopatříte lišty, táhnou se po zemi a jsou navíc lákadlem pro malé děti. Překáží vám? Schovejte zásuvky do podlahy.
Další 4 fotografie v galerii
Zásuvky v podlaze jsou nedílnou součástí moderního interiéru / Internet

Podlahové zásuvky jsou k mání už hezkých pár let, v domácnostech ale zatím tolik k vidění nejsou. Nejelegantnějším řešením je totiž počítat s nimi při stavbě nového domu, případně během rekonstrukce. Vyžadují totiž zásah do elektrických rozvodů, podlahy i stěn, pokud se hodláte zbavit zásuvek původních. Instalace se ale vyplatí.

Zásuvky jsou neviditelné

Elektroniky v moderním interiéru přibývá a krom televize, která má obvykle v domácnosti své stále místo, je třeba co chvíli zapojit v některé části místnosti lampu, reproduktory či počítač. Se zásuvkami v podlaze to není žádný problém. Zásuvkový podlahový box, který bývá umístěn v prostoru, vás zbaví dlouhých kabelů. Přístup k němu je mnohem pohodlnější, navíc viditelný jen tehdy, kdy jej skutečně využíváte.

Víko lze nechat vyniknout, ale i skrýt

Box se zásuvkami je totiž ukrytý pod víkem, které lze překrýt jakoukoliv krytinou. Buď může s podlahou splývat, nebo jej necháte vyniknout v podobě hliníku, nerezu či mědi. Když chcete něco zapojit do elektřiny, víko jednoduše odklopíte nebo vysunete a šňůry protáhnete malými drážkami. Podlahové zásuvky jsou nejen praktické, ale i velmi designové.

Podlahové topení ani větší zátěž jim nevadí

Zásuvkové boxy lze nainstalovat i do dvojitých podlah - například v podkroví. Další praktické tipy, které vám zpříjemní a usnadní život v podkroví, najdete zde. Také jejich rozmístění je však dobré si v bytě pečlivě rozvrhnout. Nejčastěji se umísťují pod stůl, poblíž sedací soupravy, k reproduktorům. Není problém je položit v blízkosti podlahového topení a nevadí jim ani větší zatížení.

Hodí se i na terasu nebo na zahradu

Podlahové zásuvky mohou být praktickým řešením také v exteriéru. Hodí se na terasu,, příjezdovou cestu ke garáži i do zahrady. Venkovní varianty se dají pořídit vodotěsné, schováte je pod dlažbu i do trávníku. Box lze doplnit nástavcem, který najde uplatnění také v interiéru.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

5 evropských měst, které se vyplatí vidět

5 evropských měst, které se vyplatí vidět

Zahraničí, nebo tuzemsko? Dovolená se letos Čechům...

Trekové boty - vše, co o nich potřebujete vědět

Po stopách toho nejlepšího z Chorvatska. Místa, na která...

Nekonečně krásné ostrovy, které si zamilujete na první...

Autem do Chorvatska. Tipy, jak se vyhnout nekonečným frontám a...

Zavřít reklamu