Zahradní dekorace vyrobíte i z věcí, které byste jinak vyhodili. Nebudou vás stát ani korunu

Exterier 17. května 2020 | 10:42 — Marie Drahá
Balkony, terasy a zahrádky u domu se pomalu stávají naším druhým domovem. K tomu, abychom se venku cítili dobře, přispěje příjemné posezení i upravené okolí domu. Tu správnou atmosféru mu však dodají teprve zahradní dekorace. Inspirujte se v naší bohaté fotogalerii.
Dalších 12 fotografií v galerii
I starší věci mohou díky vám prokouknout / Archiv Instory

Hobby markety nabízejí celou řadu dekorací, vybrat si může opravdu každý. Největší radost však udělají výtvory, které si vyzkoušíte vyrobit sami. Nehledě na to, že při výzdobě exteriéru ušetříte spoustu peněz. Pokud nejste příliš zruční, začněte méně náročnými dekoračními prvky. A nebojte se k výrobě přizvat i své děti, kterým tak připravíte zajímavé tvořivé odpoledne. Časem si spolu jistě troufnete na dekorace, které se stanou dominantou vaší zahrady. Chybí vám kreativita? Není nic jednoduššího, než se inspirovat na internetu.

Květiny na sto způsobů

Okolí domu oživí květiny ve všech podobách. Aranžovat je můžete na sto různých způsobů. A zdaleka k tomu nemusíte využít jen klasické truhlíky a květináče. Rostlinky umístěte do starších kastrolků, plechovek nebo jakýchkoliv nádob, které vám už doma dosloužily. Vyjímat se budou samy o sobě, některé pak stačí vyšperkovat novým nátěrem, aby byl exteriér o něco veselejší.

Nezbavujte se starého „harampádí“

Úžasné dekorace mohou vzniknout na zahradě i ze starého šrotu. Nepojízdné staré jízdní kolo, mlýnské kolo, prasklý dřevěný sud, vyřazený dvoukolák i staré kuchyňské konvičky – to všechno může mít ještě své využití. Když je postavíte na správné místo a dozdobíte květinami, vytvoříte během chvilky originální dekoraci, kterou vám bude kdekdo závidět.

Rozbité květináče

Máte doma spoustu různých květináčů, které se vám válejí v kůlně nebo je máte v plánu vyhodit? Dřív, než to uděláte, postavte z nich dětem hrad nebo maják, určitě to ocení. Postavit můžete i několik květináčů po okrajích na sebe, jakoby se měly brzy zřítit. A nezapomeňte, že pěstovat lze i v rozbitých květináčích.

Kamínky a oblázky

Pohrát si můžete i s kamínky, které jste si přivezli z dovolené u moře, nebo je jen posbírali u blízkého potoka. Vytvořte z nich zajímavé útvary, kterými protkáte chodník nebo květinový záhon. Kamínky se výborně hodí k ohraničení různých částí zahrady, stejně tak pro výrobu bosonohého chodníku. Jak si jej vyrobit, zjistíte zde.

Nefunkční CD

Když rozvěsíte stará cédéčka na balkon nebo na terasu, otravný hmyz se mu obloukem vyhne. Využít je však můžete i jinak. Stačí je rozdrtit a drobná sklíčka nalepit na starší baňky, kamínky, květináče či bočnice zahradních schodů. Možností je zkrátka celá řada. Blýskavé dekorace vypadají u domu hezky a efektně.

Plastové láhve

Trochu barvy a spoustu plastových láhví. To je vše, co budete potřebovat na výrobu labutí, které budou od těch živých doslova k nerozeznání. Líbivá dekorace vám poslouží k ohraničení různých druhů záhonků nebo jednoduše potěší děti. Pet láhve lze recyklovat i pro malé sazeničky rostlin nebo efektní závěsný systém na terase.

Oživte stromy, kmeny a pařezy

Pokud se chystáte na zahradě seřezat starší ovocný strom, který už léta nerodí, ponechte si jeho kmen nebo alespoň pařez. Můžete jej nechat obrůst květinami nebo jej použít jako stojan na pití či svíčky na terase. Když si trošku pohrajete, může být z kmene i domeček pro skřítky. Nejmenší vám při jeho výrobě jistě rádi pomohou. Dále čtěte: Praktické rady pro letnění pokojových rostlin. Většině z nich pobyt venku prospěje, stanou se odolnější.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Pierce Brosnan mluví o novém Bondovi. Nezáleží na tom, kdo bude další, říká

Podzimní péče o růže: Jak je správně prořezat a...

Kompostování je efektivní způsob, jak využít napadané,...

Muchovník rychle roste a bohatě plodí. Dopřejte mu podzimní...

K dozrání zelených rajčat pomůže prastará italská finta....

Zahrádkářský kalendář na podzim: Jaké důležité práce...

Podzimní výsev zeleniny nejen pro ranou jarní sklizeň....

Zavřít reklamu