Jak efektivně vyčistit fasádu zasaženou vandaly, nečistotami či plísněmi

Exterier 14. října 2017 | 16:15 — nov
Víte, jak efektivně vyčistit znečištěnou fasádu? Dům zasažený sprejem či malbou, ale i mechy, nečistotami nebo plísněmi lze efektivně vyčistit. Stačí vědět, jak na to.
Další 1 fotografie v galerii
Odstranění graffiti pískováním / Internet

Novostavby se vždy pyšní dokonalou fasádou, která má syté barvy a žádné nečistoty. Bohužel s postupem času barvy blednou a nečistoty se hromadí. Vizitkou každé budovy je právě její fasáda. Ať už se jedná o firemní budovu, kdy fasáda může klientovi napovědět něco o majiteli, tak i fasáda rodinného domu působí na okolí. 

Co všechno lze vyčistit?

Fasádu můžete pochopitelně velice úspěšně očistit od zašlého prachu a veškerých nečistot, které dodávají domu šedivý a zašlý nádech. Zároveň lze čištěním odstranit mech a lišejníky, solné květy, houby či plísně. Profesionálně pak lze odstranit z fasády dokonce i křiklavé grafitti, a to překvapivě poměrně snadno. Na každý druh uvedené vady na kráse však platí jiná metoda čištění.

Metody čištění

Speciální metodou, jak se zbavit nečistot, je například tryskání/pískování, jeho pomocí jsou z povrchu odstraněny nechtěné prvky. Tato metoda je velice efektivní a šetrná k povrchu fasády. Dokáže odstranit jak atmosférické, tak organické znečištění, ale například i graffiti.
V nabídce máte také možnost tryskání suchým ledem, jehož teplota se  pohybuje kolem -79°C. Jedná se o metodu, kdy je suchý let ve formě pelet tryskán prostřednictvím stlačeného vzduchu na znečištěnou plochu. Rychlost tryskání může dosáhnout rychlosti zvuku. 

Další variantou jsou speciální přípravky, a to zejména na odstranění organického znečištění, které si sami můžete zakoupit. Nicméně i specializované firmy je používají. Nanese se přípravek, nechá se působit a posléze se opláchne studenou tlakovou vodou (wap). Pokud byste se rozhodli pro chemické čištění svépomocí,  problémem by mohlo být, že některé z těchto hobby přípravků potřebují působit 24 hodin a v případě deště by nemusel být účinek tak efektivní.

Abrazivní čištění tryskání - pískování

Tryskání neboli pískování je abrazivní metoda čištění s úspěchem používáno také pro čištění fasád, kdy dopadem abraziva na povrch dochází k odstranění usazených nečistot, omítek či starých nátěrů. Metodu mobilního tryskání lze použít i pro čištění fasád historických budov či památek. Abrazivní čištění TORBO je velmi jemná metoda, která je navíc schválena památkovým ústavem. Naše přístroje Torbo jsou vhodné pro mobilní pískování i v husté zástavbě a v centrech měst. Čištění fasád abrazivním tryskáním je možné použít prakticky kdekoliv a to bez zvláštních požadavků na konstrukce zabraňující šíření prachu.

Čištění suchým ledem

Čištění - otryskávání suchým ledem, je moderní metoda průmyslového čištění. Proces je rychlý bez potřeby přípravy nebo složité demontáže čištěných celků. Na konci procesu zůstává jen odstraněná nečistota bez dalšího odpadu. Není třeba odstraňovat tryskané médium. Tím je metoda čištění suchým ledem efektivní, šetrná k čištěným materiálů i k životnímu prostředí.

Vybavení potřebné pro čištění suchým ledem

Zdroj stlačeného vzduchu
Pojízdný nebo stacionární kompresor s dodávaným množství stl. vzduchu od 1,5 m3/min. Pracovní tlak 6 barů.
Pelety suchého ledu
Pelety dodané nebo zhotovené v peletizéru. Termobox na uskladnění pelet suchého ledu.
Tryskací zařízení - Ice Cleaner
Zařízení na tryskání suchým ledem. Lopatku na dávkování suchého ledu.
Ochranné pomůcky
Pracovní oděv, pracovní rukavice, ochranné brýle, chrániče sluchu, přísun čerstvého vzduchu.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do...

Kanárské ostrovy se těší mimořádné oblibě. Navštivte...

Na co se připravit při cestování autem. Pozor, ať si svojí...

I v Čechách si užijete úžasné a navíc zdraví prospěšné...

Kvůli mutacím přibyly další červené země. A na co se...

Pravidla cestování se mění téměř každý den. Aktuální...

Zavřít reklamu