Sametový vinyl vypadá jako jemný koberec, nádherně hřeje a výborně se udržuje

Interier 05. října 2020 | 15:57 — Marie Drahá
Na první pohled vypadá jako jemný koberec. Příjemně hřeje, když po něm projdete naboso, a přitom neklouže. Na rozdíl od koberce mu však nevadí, když jej polijete kávou nebo vínem. Stačí vzít kartáč a vyluxovat. Kompromis mezi kobercem a podlahovinou existuje. Sametový vinyl.
Další 4 fotografie v galerii
Sametový vinyl vypadá jako koberec, přitom má vlastnosti klasického vinylu / Depositphotos

Sametový vinyl najde uplatnění v obývacím pokoji, v dětském pokoji, ale stejně tak na chodbě či v komerčních prostorách. Podobně jako klasický vinyl jej tvoří vinylová vrstva, ovšem doplněná skelným rounem a nylonovými vlákny o vysoké hustotě. Právě díky nim má tato podlahovina dobré akustické vlastnosti, je protiskluzová a nabízí podstatně lepší tepelnou pohodu tam, kde se s podlahovým topením prozatím nepočítá.

Může vám připadat, že chodíte po mechu

Sametový vinyl je díky svým vlastnostem velmi příjemný pro chůzi naboso. Nejen pocitově, ale také vzhledově může připomínat mech či jiný travní porost. Pokud dáváte přednost klasice, můžete zvolit také kamennou dlažbu, dřevěná prkna nebo dekor, který hraje všemi barvami a vypadá jako koberec. Nabídka barev, vzorů i dekorů je neskutečně široká. Na stávající podlahu lze sametový vinyl jen volně položit, lepším řešením je však lepení. Sametový vinyl se dá pořídit v roli, některé typy se skládají z dílců.

Nečistoty se nedostanou do hloubky

Největší výhoda sametového vinylu nadchne všechny pořádkumilovné. Protože vlákna z nylonu dokážou zachytit veškeré nečistoty na povrchu, nehrozí, že drobky nebo vylité tekutiny zašlapete do hloubky, jak tomu bývá v případě většiny koberců. Veškeré nečistoty se totiž dají jednoduše vyluxovat. Díky tomu se snižuje usazování bakterií, plísní nebo virů v domácnosti, což ocení především alergici. Také sametový vinyl lze vyčistit zamokra, ale díky jednoduché údržbě k tomu stačí přistoupit jen jednou za čas. Dále čtěte: Letošní trendy pro podzim a zimu v interiéru

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vznášející se sovětské monstrum mělo zdolat jakýkoliv terén. Bylo určeno pro bleskové útoky

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Plzáci začínají klást vajíčka. Když je nezastavíte,...

Lahodné míša řezy: Připravte si je doma podle receptu...

Vyzrajte na plevel chytře: Použijte vroucí vodu nebo směs z...

Zlikvidujte mšice bez chemie. Vyrobte si účinný postřik z...

Zavřít reklamu