Nástěnná tabule je praktická ozdoba, která se hodí do moderního interiéru

Interier 25. dubna 2021 | 10:17 — Klára Sanders
Nástěnná tabule je obrovským trendem, který se hodí do každé moderní domácnosti. Tabuli využijete například k týdennímu plánování, sepsání toho, co je potřeba nakoupit a vaše děti na ni rády budou kreslit.
Dalších 5 fotografií v galerii
Tabule dávno nepatří jen do školy / Depositphotos

Interiérový design nabízí v dnešní době mnoho možností. Trendem je však myslet nejen na estetickou, ale i praktickou stránku. A přesně tyto vlastnosti nabízí část stěny pokrytá tabulí. Můžete si tam snadno poznamenat každý nápad včetně chybějících věcí, které je třeba nakoupit. Využijete ji ale také k sepsání seznamu úkolů - ať již pro sebe, nebo pro své blízké. Ale klidně můžete tabuli pokreslit zajímavými nápisy a ponechat jen jako dekoraci, kterou po čase můžete snadno změnit.

V domácnosti tabuli ocení celá rodina

Tabule skýtá obrovské možnosti. Kdo chce, může na ní nechat třeba jen láskyplný pozdrav pro svého blízkého. Velmi praktická je tabule v kuchyni. Můžete si na ni napsat třeba recept, nebo si průběžně zapisovat potraviny, které je třeba při nejbližší příležitosti dokoupit.

Tabule navíc může mít mnoho podob. K dostání jsou třeba lepicí tabulové tapety, ale i různé tabulky rozličných rozměrů. Některé mohou být s rámem, nebo bez něj. Existují také tabule se stojanem, který v případě potřeby snadno složíte a tabule díky tomu nezabírá v místnosti prostor, pokud ji zrovna nikdo nevyužívá.

Existuje i nalepovací varianta

I když dnešní doba nahrává supermoderním technologickým vychytávkám, stará dobrá tabule rozhodně není za zenitem. Naopak. Uvidíte, že udělá radost dětem i dospělým. Praktické jsou nalepovací tabule. I když se nejčastěji setkáte s tabulí v černé barvě, klidně si můžete pořídit i tabuli bílou, zelenou či červenou. Snadno tedy vyberete barvu, která do vašeho interiéru nejlépe zapadne.

A pokud se bojíte, že křídami si doma naděláte nepořádek, opět existuje řešení. Na trhu jsou totiž k dostání také tabule, na které se dá malovat a psát třeba fixem. Hudebníci zase ocení tabuli s notovou osnovou. Pořídit si můžete i tabuli s linkami nebo plánovací. Možná budete překvapeni, kolik typů tabulí lze dnes pořídit. Mohou být lakované, dřevěné, plastové, ale i třeba keramické.

Jednoduchá údržba jako bonus

Obrovskou výhodou tabulí je fakt, že se hodí prakticky do jakékoliv místnosti. A i když se tento designový prvek objevuje nejčastěji v kuchyni či dětském pokoji, klině můžete mít tabuli také v předsíni, obývcím pokoji nebo ložnici či v koupelně. A bonusem je, že údržba tabulí je velmi snadná. Stačí použít houbičku nebo hadřík a je to. Psali jsme také: Přivítejte jaro v interiéru pomocí několika stylových dekorací. Letošní barvou je žlutá

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Heidi Klum pojistila své nohy na dva miliony dolarů. Jedna noha je ale dražší

Švédský sypaný tvarohový koláč. Tento dokonale vláčný...

Skvělý trik Zdeňka Pohlreicha, jak udělat palačinky...

Recept na krupicovou kaši podle Přemka Forejta, po které se...

Neodkládejte přípravu vaší zahrady na jaro. Správná...

Interiér ve venkovském duchu vypadá dobře, je nadčasový a...

Jak snadno navrátit chuť i křupavost gumovým rohlíkům

Zavřít reklamu